Nespresso

Herkese merhaba,

Her gün kahve tüketen biriyim, filtre kahve demliyorum. Artık biraz espressso, americano türü kahveler de yapmak istiyorum evde. Diğer makineleri dışarda bırakarak, bu kapsüllü kahve makineleri nasıldır? Kullanan arkadaşlar memnunlar mı? Benim için önemli olan normal espressodan farklı olmaması, aynı tat ve zevki vermesi.

Bir de hangi makineyi önerirsiniz nespressonun?

Teşekkürler!

Yapmayın, kapsüllü makine almayın. Delilerce çöp üretmesi bir sıkıntı. Bir de kapsül kahveler bayat ve tatsız market kahvesi gibiler. Çeşit çeşit taze kavrulmuş kahve almak varken kapsüle sıkışıp kalmayın.

  • kobuzchu kiz  (03.05.21 19:01:49)
Hem makineleri hem kahveleri(kapsüller) çok pahalı hem de tadı kötü. Pahalı derken evde yaptığın kahveye göre ciddi pahalı.

  • mg3929  (03.05.21 19:06:47)
Nespresso magazalari geri donusum icin kapsulleri geri aliyor. Çöp olma olayı yok hatta organikleri de toprağa karıştırıyorlar. Ondan o konuyu geçelim. Kapsüller biraz pahalı,özellikle nespresso'nun. Bana gelmez tarif, elimin ayarı yoktur ve para var derseniz, alın ama onun dışında taze kavrulmuş alın derim.

pixie modelini birebir kullandım ama sahibi değildim. Çalıştığım yerde vardı. Sütlü makine için de latissima one olabilir. Biraz hassas makineler, servise (tamire) çok gittiğini de gördüm.

Kapsül kahvelerinin ve cihazlazlarının bir süre dağıtımını yapan biri olarak söylüyorüm.
  • evimin paspasi  (03.05.21 19:19:50)
ben yeni aldım ve çok uzun süre kararsız kaldım. sonunda pixie’yi seçtim. iyi ki süt köpürtme aparatı olmayanlardan almışım diyorum çünkü sütlü içmek istediğimde iki dkda bardağımı mikrodalgada ısıtıp üzerine espressomu alabiliyorum. öbür türlü her seferinde aparatları yıkamak işkence olurdu. piyasaki alternatif kapsülleri deniyorum şu sıralar. kahvemi sert seven biri olarak nespressonun kendi kapsülleri hariç diğer alternatifleri çok yumuşak içimli buldum (julius meinl ve jacobs denedim). starbucksınkiler aşırı yanık. kendi kapsülleri çok iyi ama bence, sadece biraz pahalı.

  • theseachange  (03.05.21 19:50:19)
2 yildir kullaniyorum.

nespresso'nun kapsulleri cok iyi. tadi kotu diyen kahveden anlamiyordur.
pahali diyorsan bir suru markanin kapsulu var. ben carrefour'unkini cok begendim.
ayrica cevre, maliyet, cekirdek kullanma gibi takintilari olanlar icin tekrar kullanilabilir kapsuller var.
ben aliexpress'den aldim. cekirdegi kendim ogutup kapsule dolduruyorum. cok memnun kaldim.
  • buenosdias  (03.05.21 20:43:54)