Sabıka kaydı olanlar nasıl iş buluyor?

Diyelim ki bir kavgaya karıştı ve ceza aldı. Yeni bir işe girerken sabıka kaydı istendiği için bu görülecek. Bu kişiler nasıl iş buluyor?

yapmaya çalıştığın iş ile alakalı birde sabıka durumu ile örnek sürücü alırken adi suç (hırsızlık tecavüz) asla almadım lakin kavga gibi durumlar için karşımdaki insanı tartarak işe aldım (sinirine dokunup ne kadar sinirleneceğini görmek lazım)

  • gaspetizm  (25.04.21 01:18:55)
Bulamıyor, zaten sabıkaya işlemenin mantığı o. Eski hükümlü çalıştırmaya yönelik işkur teşvik programları var mesela, her teşviğe atlayan patron bile buna hayır diyor.

O yüzden zaten diyorlar ya aman siciline işlenmesin hayatın söner diye, gerçekten de öyle.

Ama noluyor sonuçta bu iş bulamayanların alayı taksici, dolmuşçu falan oluyor, sonuç malum.
  • zikardo  (25.04.21 01:22:57)
gaspet +1 ya da es dost cevresi ile ise girdiyse zaten bakilmiyor.

  • turbo sadık  (25.04.21 02:04:35)
harbiden hayatlari kayiyor.

  • baldur2  (25.04.21 05:39:58)
"Arşiv kaydı belli koşulların gerçekleşmesi halinde silinebilir: Kural olarak hükümlüye ait adli sicil kaydı cezanın infaz edilmesinden sonra silinerek arşiv kaydına alınır. Hükümlüye ait arşiv kaydı ise 5 yıl sonra silinir." diye bir bilgi var.

  • marla is in my head  (25.04.21 15:35:38)
Bir de küçük bir fotoşopla temiz gibi girilebilir işe aslında. Kim kontrol edecek ki doğru mu diye. İlginç bir sistemmiş.

  • havadakarada  (25.04.21 17:02:51)