netflix ücret artışı

az önce pc'den netflix'e gireyim dedim. oturum kapanmış yeniden açmam gerekti. açar açmaz da ekranda "20 mayıs tarihinde ödeyeceğiniz ücret 40,99 tl olacaktır" yazısı ile karşılaştım.

benim üyeliğim 1080 p yayınmış ve son olarak bu seçenek için 29,99 tl gibi bir rakam ödüyormuşum. plan seçeneklerine baktığımda alternatif olarak tek uygun ücretlendirmenin 26,99 tl olduğunu görüyorum. yalnız bu seçenekte yayın 480 p.

bu artış sizce de çok değil mi? ayrıca 480 p yayın 100 ekran tv de çok kötü görünür değil mi?

24 inçlik monitörden izliyorum standart sd planını ve kötü gerçekten.

  • sanguine  (24.04.21 23:27:17)
480 gerçekten kötü. dizi sitelerinden izlemek daha mantıklı bu noktada.

  • roket adam  (24.04.21 23:29:41)
Sizin plan 2 kişilik normalde. Biriyle paylaşıp ödemeyi de bölüşebilirsiniz. Hatta çok sık izlenmiyorsa 3 kişi de olabilir. 2 kişilik plan için 3 kişi fazla ama biz 4 kişilik planı 5 kişi izliyoruz yıllardır, şu ana kadar bir kere bile 5 kişinin aynı anda izlediği olmadı. 5 kişilik plan da 55 liraya çıkmıştı sanırım. Kelle başı 11 lira yani. Ayrıca yayın 4K.

  • himmet dayi  (25.04.21 00:07:49 ~ 00:07:58)
artış bence çok değil. Tamam ülkelerin ekonomik durumlarına göre fiyatlandırma yapıyorlar da döviz kurları arttıkça onların da kazançları azalıyor. İthal bir ürün gibi düşünülmeyebilir ama o telifi alınan dizi filmler, kendi yapımları türk lirasıyla yapılmıyor yani hep. Sırf 1 yılda dolar %20 zamlanmış. Adamların yaptığı zam %36 ama kim bilir ne zamandır da bu fiyattı.

480p yayın o televizyonda kötü görünür.
  • senolll  (25.04.21 01:14:11)
2017'de bile bu fiyatlardan hizmet veriyorlardı. 2017'de bira 7-8 lira idi. Şu an bira 15 lira. Yaptıkları hata senelik 3-4 lira artıştansa laps diye 3-4 yıllık enflasyonu tek kalemde yansıtmaları.

  • denizgonen  (25.04.21 08:26:14)