Güven duygusunu yeniden tesis etmek?

şöyle ki; online dating programından tanıştığım biriyle ocak ayında takılmaya başladık. yanyanayken epey eğlendik. o, o zaman Bursa'da yaşıyordu. ailesi istanbuldaydı. istanbula geldiğinde direk benim evime geliyordu. ben de onun yanına birkaç kez Bursa'ya gittim. aklı başında, zeki bir insan. yaklaşık üç ay takıldık. bu süreçte ben ona başkalarıyla görüşüp görüşmediğini sorduğumda hayır demişti. bu konuşmadan sonra 'sevgilim' hitabını kullandı. bunu o ilan etti. ben değil. ama dating appler telefonunda duruyordu. benim de duruyordu ama ben kullanmıyordum. neyse üç ay sonunda hareketlerinden şüphe etmeye başladım. ve kısa kesicem bir date uygulamasında eşleştiği kız ile buluşma planı yaptığını gördüm. bağırış çağırış falan derken evimden gitti. ama o zaman bu ilişkiyi bitirmek istemedim. o da çok pişman olduğunu söyledi. bu konuşmaları yaptıktan sonra o kızla buluştu ve akşamında benim evime geldi. bir şekilde konuştuk ve açık bir şekilde ilişkide olmasını istediğim sınırlardan bahsettim. tamam dedi.
şu an birlikteyiz. yan yanayken mutluyuz ama ben kaygılı bağlanmış bir birey olduğum için olur olmaz her şeyden şüphe ediyorum ve bu benim hayat kalitemi düşürüyor. ilişkinin bitmesini istemiyorum ama içimdeki kaygının bitmesini istiyorum. şu an çok yoğun duyguların olduğu, iletişimin kopmak istenilmediği falan gibi tutkulu bir olayımız yok belki ikimiz de kendi içimizde onarmaya çalışıyoruz.
merak ettiğim şey şu; bu tarz bi deneyim yaşayan olduysa eğer; bu kaygıları atlatmanız ne kadar sürdü. atlatabildiniz mi? tekrar güvenebildiniz mi? zaman mı kaybediyorum çabalayarak. bu düşüncelerden kurtulup kendi tatlı hayatıma sağlıklı bir şekilde alınmış bir kararla ya onunla ya onsuz devam etmek istiyorum çünkü. not: karşı taraf erkek kişisi.

bence bunu birlikte konuşun. size güveni sağlaması için sizi kabullendiğini hissettirmeli. ama zaten çok erken ise tanımak için de zamana ihtiyaç var

  • sttc  (22.04.21 20:12:27)
ay bırak da o tesis etsin güveni ya. kaygılı bağlanmam varmış, benim kaygılarımmış şuymuş buymuş diyosun. bence sevgilin tam bi narsist manipülatör. hem başkalarıyla buluş, hem şey, hem de kadına kendini sorgulat. hem sen hata yap hem düzeltmeye karşı taraf çabalasın. manipülasyon skilli için kendisini tebrik ederim. ayrıl coco.

bilmişlik gibi olmayacaksa, bu adam seni tekrar böyle aldatmasa bile ilişkiyi sürdürmene değecek biri değil bu anlattığım dert yüzünden. sırf şu yazdıklarına götüren ruh hali ayrılma sebebi. hatayı biraz karşı tarafta ara. bence senin de sorunun var ama bu kaygılı bağlanma, güvenememe vs. değil. böyle insanlara yönelmen ve başka şeyler yerine bağlanma skillinş sorgulaman, bunu nasıl aşabilirim diye kendine yüklenmen, seni böyle bi şeye sürükleyen şey sende yapısal bi dert olabilir.
  • snape i başından beri tanırım  (22.04.21 21:24:26 ~ 21:27:42)
Uzun ilişki insanıyım.

Bana dating uygulamarından düzgün birini bulma ihtimali 10binde 1 gibi geldiği için,

Kullandığım zamanlar her ne kadar kendimi çok sadık, dürüst olarak görsem de, karşıdaki insan her ne kadar öyle olsa da, dating appten tanıştığım için kesinlikle o insan benim beynimde aynı ortamda tanışmışız da sevgili olmuşuz gibi kök salarak yer edinemez.

o çocuk da böyle düşünüyorsa şuan için burada güvenli bir liman var, ne uğraşıcam başkalarıyla bari burada bir miktar duraklayayım demiş ama senin gibi düşünmüyor olabilir.

zaten bir erkek güven vermek istiyorsa, gerçekten kendinden eminse ciğerini söker verir yine de sağlar sana o güveni. hiç kuşku falan yaşattırmaz. karşıdaki insan kuşku manyağı olsa bile. ülkedeki hemen her kadının bir kırılmışlığı var, neler çekiyoruz kapatana kadar. alıştık artık. yukarıdaki yoruma o yüzden katılıyorum. bana da eğer bunları sağlamıyorsa, güzel şeyler varsa devam et ama hazırlıklı ol demek düşer. yok eğer öyle idare edemiyorsa, kendin gibi birini bulmalısın.
  • hüper  (22.04.21 22:15:28 ~ 22:24:16)
Next yap boş ver, bir yanlışını daha tekmeyi, üzülme çok.

  • Hallegadola  (23.04.21 00:11:15)
frank crane'nin ''çok güvenirsen aldatılırsınız, ama hiç güvenmezseniz hayatınız azabla geçer.'' sözü aklıma geldi, durumunuzu özetliyor gibi.

bu ilişki devam ettiği sürece kuşkunuz asla yok olmayacak. aldatma dürtüsü zamanla yok olup biten bir şey değil. eline ilk fırsat geçtiğinde yine aynısını yapacak. bu kez belki haberiniz olacak belki de ruhunuz duymayacak. güçlü bir ilişki ayakta tutan şey sevgi değil güvendir. aşk-sevgi zamanla tükenir veya açı değiştirir ancak güven bir cam gibidir, bir kere çatlarsa geri eski haline getirebilmek mümkün değildir.
  • ada meltemi  (23.04.21 01:29:36)
Sokakta buldugun sokakta kalir, senden sikilmaya basladigi ilk firsatta gene yeni çiçekler koklamaya gidecektir emin ol.

  • Avoiding The Puddle  (23.04.21 13:57:17)
dating app'ten sevgili olmaz.

  • brakgn  (23.04.21 18:07:14)
sevgilin tam bi narsist manipülatör +1000

bu durumdaki açık ilişki mitinin kadınlardan çok bu tarz manipülatör erkeklere yaradığını düşünüyorum. Erkek istediği an ilişki ilan edecek, sonra biraz sıkılınca yeni bir macera arayışına girecek, sonra da gelip açık ilişki güzellemesi yapacak; yok ya? İlişki dinamiklerini yine en iyi sen bilirsin, ama buradan boşa kürek çekiyorsun gibi görünüyor. Tek tavsiyem şu, ilişkiye devam etsen de etmesen de hep kendi sınırlarını hatırla ve o sınırlardan taviz verme, sonrasını o düşünsün.
  • lolita  (28.04.21 21:32:36)
iyi de kaygılanman zaten gayet normal çünkü çok büyük bir ihtimalle yine buluşacak birileriyle. şimdi ayrılmayacaksın biliyorum ama bu ilişki sonlandığında pişman olacaksın ayrılmadığına, ben sana söyleyim.

  • ma ya  (28.04.21 21:48:15)