2000-3500 TL arası telefon önerisi

Merhaba arkadaşlar,

6 yıldır birlikteliğimi sürdürdüğüm cep telefonumla artık son demlerimizi yaşıyoruz. O yüzden yeni telefon arayışlarına girdim. Öncelikle şu anki telefonum batarya konusunda çeşmeyi sonuna kadar açtığı için önceliğim güçlü bir bataryası olması ve sonra da 4-5 yıl kullanabileceğim sağlamlıkta bir telefon almak istiyorum. Şimdiki telefonum oldukça sağlam, o kadar düşürmeme rağmen ekranı kırılmadı. O sağlamlıkta bir şey istiyorum. Marka ve model olarak Samsung Galaxy A51 veya M31s ve de Xiaomi Red Mi 8 Pro düşünüyorum. Tam bir f/p ürünü almak istiyorum.

Kalbim hep Samsung'dan yana, özellikle de M31s ama telefonları bir yere düşünce tuz buz oluyor algısı yaratıyor bende, üstelik telefonların güncelleme alma süresi düşük diye biliyorum. Xiaomi de iyi duruyor ama Çin malı diye içimden gelmiyor. Oppo, Reeder gibi diğer alternatiflere ise sıcak bakmıyorum. Sizce ne alabilirim? Kendi kullandığınız ve memnun kaldığınız telefonlar varsa onları da yazabilirsiniz? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkür ederim.

Oppo Reno 4 aldım. Şimdilik mutlu gibiyim. Bir araştırın..

  • denizmaniaherif  (22.04.21 15:53:55)
m31s in 2 senelik bir işlemcisi var a51 ile aynı işlemciyi kullanıyorlar

onun yerine daha güncel işlemciler kullanan samsung m51, a72, oppo reno 4 gibi modellere bakın

bu özellikler ve işlemciler telefondan sıkılmadığınız sürece sizi 5 sene rahat götürür
  • freebird5406_2  (22.04.21 15:57:44)
xiaomi mi note 10 lite. şu an 3600 civarında ancak gerçekten iyi bir telefon. üstelik yeni. ben bir de alırken "yeni" olmasına dikkat etmeni öneririm. android telefonlar zaten zaman geçtikçe daha hızlı şekilde eskiyor (yavaşlama, saçmalama vs.) o yüzden almışken yeni işlemcili vs bir telefon daha iyi.

  • siyahliadam  (22.04.21 17:39:33)