Sözlükte haksız yere çaylak olma

Eksisozluk üzerinde kripto para borsası olan gate.io başlığında bilgilendirici bir yazı yazdım.
Referans linki vermedim ve yasak olduğunu da biliyorum.

Ama bugün lanetli ve çaylak durumuna gelmişim. Buna kim karar veriyor?
Sebep açıklanmamış, entrym uçurulmuş. Nasıl itiraz edebilirim?

Ekşi Sözlük bir şirket, şirketin yöneticileri var onlar karar veriyor. İletişim sekmesinden iletişim kurabilirsin ama ben "haksız yere çaylak oldum, uçtum" deyip de gerçekten haksız yere çaylak olanı uçanı görmedim. Aynı entry'yi iki kez girdiysen ya da ne bileyim seninle alakalı bir site linki verdiysen yine spam olarak algılanmış olabilir sözlüğün bu tip politikları var. Tam içeriği paylaşırsan daha sağlıklı yorum yapabiliriz.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (22.04.21 15:20:02)
moderasyon tarihçesinde yazar nedeni.

  • jelly bear  (22.04.21 16:40:36)
Beni direkt uçurdular nefret söyleminden. Bmw 520 başlığına tanım içeren gayet normal bi entry girmiştim. Neresi nefret söylemi itiraz bile edemedim. İlginç bir oluşum.

  • thewhitewolf  (22.04.21 16:44:20)
@jelly bear teşekkür ederim. @Kaleci Saçlı Forvet yazdığım tam yazıyı paylaşıyorum.

Aşağıdaki yazıda hiçbir referans link bulunmuyor. Voting linki paylaşmışım o da bir nevi airdrop linki ve bana hiçbir kazancı yok gerçekten. bana gelmiyor yani paylaşınca. Referansların toplamının %40 olduğunu söylemişim.

www.gate.io

8. kutlama etkinliği başlamış borsa

btc fiyatını tahmin etme, kyc doğrulama, ilk trade yapma gibi başarımlar koymuşlar karşılığında ödül veriyorlar. red packet dedikleri sürpriz ödüller de var.

startuplar hakkındaki yorumlara katılıyorum. son zamanlarda katılım sağlanan hiçbir startup zarar ettirmedi sanırım.

voting gibi aktivitelerle airdrop kazanabilirsiniz. örneğin şu adresten vote derseniz ctı airdropuna katılmış olursunuz.

www.gate.io

referanslarda ise toplam rakam 40 dır. biri size %10 vaat ediyorsa kendisi %30 kazanır
  • yüzyıllık yalnızlık  (22.04.21 18:02:56)
Yani işte şunu yaparsan şunu kazanırsın bunu kazanırsın tipi entry'ler spam-reklam vs gibi algılanıyor. Sen belki o niyetle yapmamış olabilirsin ama içerik öyle gözüküyor.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (22.04.21 18:15:31)
dediğinizi anladım hocam ama bir uyarı mekanizması yok mu sözlükte? çaylak yapmadan önce düzeltme uyarısı ne bileyim başka bir ceza gibi.

  • yüzyıllık yalnızlık  (22.04.21 18:22:30)
eğer yazdığın gibiyse referans linki yok gibi görünüyor fakat daha önceden benzer başlık altında reklam gibi algılanacak entryler girdiysen uçurulmuş olabilirsin. site reklamı yapan, kendi sitesine hit almak için başlık açıp, link bırakan çok suser var.

  • false pretension  (22.04.21 19:28:27)
Uyarma olayı yok, normalde sadece silerler ama bu spam olayları çok olduğu için bu nedenle denetime takılan entry olursa silip çaylak yapıyorlar ya da uçuruyorlar, sen uçmamışsın bu da kar sayılır. Ben senin yerinde olsam iletişim kanalından durumu izah eden bir mesaj yazar gönderirdim ama mesaja dönüş olana kadar zaten senin çaylaklığın biter.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (22.04.21 19:33:25)
"ama ben "haksız yere çaylak oldum, uçtum" deyip de gerçekten haksız yere çaylak olanı uçanı görmedim."

Böyle bir şey yok, haksız ve hukuksuz yere uçurulan yüzlerce yazar var. Bu konu benzer bir şekilde daha önce burada da konuşulmuştu, Ekşi Sözlük yönetimi kelimenin tam anlamıyla leş ve seksist.
  • Avoiding The Puddle  (22.04.21 19:54:19)