Covid size nasıl bulaştı?

İki sorudan biri covid sorusu. Son zamanlarda kapanlar bari hikayenizi söyleyin de yaptığınızı yapmamaya çalışalım. Nasıl bulaştı bu covid size ya da evinize?

Bana direkt çalıştığım okuldan bulaştı. Ki psikologum, sınıflara çok girip çıkmıyorum. Çift maske ve siperlikle dolaşıyordum ama o kadar çok pozitif öğretmen ve ailesi pozitif olan çocuk vardı ki, korunamadim demek ki.

  • fraise  (20.04.21 09:12:38)
Bana bulaşmadı, maske takmaktan başka da özel bir şey yapmadım. Hijyene zaten korona öncesinde de dikkat ederdim, insanlara fazla yaklaşmayı zaten sevmezdim, avm'ye fln gitmezdim, ekstra bir şey yapmadım. Çalışıyorum, çarşıya markete de gidiyorum (aldıklarımı yerleştirmeden önce dezenfekte etmiyorum), yazın kamplara gittim, gezdim. Koronayla kafayı bozup markete bile gitmeye korkanlara, online sipariş verip paketleri üç gün dışarıda bekletip meyve sebzeyi sabunla yıkayanlara selam olsun.

  • pati  (20.04.21 09:17:24)
benim duyduğum ve şahit olduğum iki olay:

- bir kurumda kat görevlisi kapıyor, çay servisi vs. derken onlarca kişiye bulaşıyor
- bir katta bir araya gelip yemek yeniyor, herkes pozitif, oradan da yine sağa sola
  • passion rules the game  (20.04.21 09:30:51)
En merak ettiğim soru bu , son 1 yıldır kimse ile görüşmedim evden çalışıyorum ama kovid oldum :)

  • paramolacak  (20.04.21 09:47:25)
1 senedir arkadaşlarımla görüşmedim, alışverişe en tenha saatlerde siperlik çift maske gittim, eve girerken bütün üstümü başımı kapının önüne serdiğim örtünün üstüne çıkarıp direkt duşa girip her tarafımı sabunluyordum, dışarıdan alınanları da ekstra yıkıyorduk-çamaşır sulu bezle siliyorduk, ayriyetten avm hastane kalabalık yerlere hiç girmedim, toplu taşıma hiç kullanmadım ve sonuç: aşırı titiz davranmama rağmen bulaştı. 1 hafta da hastanede yatmam cabası oldu.. artık çok afedersin s.ksen bu kadar önlem almam.

neden bu kadar psikopat davranıyordun diye sorarsanız 67 yaşında annem ve 70 yaşındaki babamla aynı evdeyim. muhtemelen onları 2. aşıya götürdüğüm gün kaptık. babama da bulaştı ama o çok çok hafif geçirdi -muhtemelen aşıdan-. anneme bulaşmadı (kendisi bir sigara tiryakisidir..)
  • makbur  (20.04.21 12:20:39)