Arkadasim bana yuklu miktarda para verse

Selamlar
Arkadasim bana yüklü miktarda para verse mesela 100bin.
Banka transferiyle...
Bu para nerden geldi vergi ivir zivir muhabbetleri doner mi

Ben yuklu bir miktari subeden gidip elden hesabima yatirmistim bir keresinde. Havale ile filan gelmedi, sorunuzu tam olarak cevaplamaz ama olsun. Sadece gise gorevlisi hayirdir nerden bu para gibisinden sormustu. Belli bir miktarin uzerinde oraya aciklama yazmasi gerekiyormus guya.

O kadar. Banka transferi ile gelse is degisir mi bilmiyorum.
  • invictae  (18.04.21 12:15:27)
Simdi aklima geldi araba alirken 100 bin tl'sini eft ile gondermistim karsi tarafa. Dediginiz gibi bir sorun olmuyor, olmamisti.

  • invictae  (18.04.21 12:19:20)
100bin için sormazlar.

  • trajikomix  (18.04.21 12:35:52)
Her ay duzenli yatmadigi surece 100bini sormazlad

  • brkylmz  (18.04.21 12:36:08)
Yüklü miktardaki işlem şüpheli görülürse MASAK takibe alıp inceleme yapar. Yanlış bilmiyorsam 50 bin lira üzeri işlemler direkt olarak MASAK tarafından bilinir ve şöyle bir bakılır.

  • zekicalik  (18.04.21 12:49:26)
birkac ay once bir satis yaptik

(konut, arsa, araba vs degil, alim satim vergisi olmayan bir sey)

alici toplam 500.000 tl yi 3 seferde gonderdi birkac gun arayla, kimse bir sey sormadi.
  • la lykia  (18.04.21 12:56:01)
maliye hemen sormaz, ancak belli aralıklarla denetim yaparlar ve belli rakamlar üstündeki hareketleri / belli sıklıkla yapılan hareketleri inceleyip bilgi isterler. onun dışında banka, gişe görevlisi vs sormaz tabii.

  • roket adam  (18.04.21 14:18:49)