dış ticaretçilere bir soru

malum ekipman ve gemi sıkıntısı korkunç seviyelere ulaştı. her koşulda 2 haftadan fazla bekletmeyen partnerimiz bile 1 ay sonraya ekipman bulabilmeye başladı. siz aynı transit tipi için hep aynı nakliyeciyle mi çalışıyorsunuz yoksa her zaman birden fazla forwarder'dan ekipman ve kullanım detayı alıyor musunuz?

her zaman en az 2-3 firmadan bilgi alıyoruz. Bu arada hiç çalışmadığımız çıkış limanlarına çalışmaya başladık, çünkü toplam maliyetler çok uzun yıllar sonra tutmaya başladı. Fiyat avantajları mevcut bazı limanlarda şu an ancak hatlarda çalışan arkadaşlar yeteri kadar yönlendirme yapmıyor sanırım ki insanların haberi olmuyor. Israrla Aliağa'da ekipman aranmaya devam ediliyor örneğin.

  • ardinal  (11.04.21 22:42:08)
Duzenli calistigin forwardere dort elle sarilma zamani simdi.gercek olan su,muthis konteyner sikintisi var.yeni basvuracagn adamin zaten bir waiting listi var.onceligi kendi duzenli musterisi,senin tercih etmesi icin daha yuksek fiyat odemelisin.her ilave sorgulama fiyati daha yukari goturuyor.iki haftadir tir uzerinde bekleyen malim var,yapisi geregi antrepolar kabul etmiyor.sektorun icinden biri olmama ragmen beklemedeyim.

  • duptıs  (12.04.21 00:47:24)
@duptis, her ilave sorgulama fiyati neden daha yukarii goturuyor o kismi anlamadim.

Tir ustunde derken ekipmanla mi bekliyor gemi icin?
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (12.04.21 01:02:55)
ikinci el motorlardan olusan bir yuk,her yerden yag siziyor.hem bu sebepten hemde bulundugum ulkede bu urunler yedek parca olarak gecmiyor herhangi bir ithalat gereksiniminde sase numaralari gerekecek.daha evvel genelde aksilik oldugu icin antrepolar kabul etmiyor ya da bayagi yuksek teminat lazim.musteri tir bekleme ucretini tercih etti.

Her ilave sorgulama ilave talep demek.bana su an 40 adet konteyner lazim.tek ithalatcinin mali.piyasadaki herkesi arasam her arama ilave talep gibi islem gorecek.siskinligin en onemli sebeplerinden birisi bu.
  • duptıs  (12.04.21 19:43:41)