parmak kırığı yaşayan var mı?

geçenlerde parmağım kırıldı. 2 haftada kemik kaynadı o yüzden alçı çıktı atel takıldı ama parmağım hala baya ağrıyor. bu sanırım normal de asıl merak ettiğim şey parmak yasyamuk? hani şişlikten de olabilir tabii ama ben bunu anlamıyorum çünkü bi yandan şişlik de var. normal midir bu? kırılalı 3 hafta oldu.

Şişlikten dolayı size yamuk görünüyordur :) Ben de işaret parmağımı kırmıştım ama kalsiyum düzeyim çok yüksek olduğu için 2 haftada düzelmişti ama sizin gibi şişlik yüzünden yamuk kalacak sanıyordum hep :) İçinize sinmiyorsa ve kontrol gününüze daha çok varsa acile gidip danışabilirsiniz. Yalnız acillerde düşme ve yaralanma haricinde röntgen çekilmiyor haberiniz olsun.

  • wermillion  (10.04.21 19:45:01)
o şişlik bayağı geç geçiyor. hemen eskisi gibi olmuyor maalesef. yani bende öyle oldu. ben onu bunu bilmem ama kesinlikle bi süre sonra fizik tedaviye gidin ve kollajen desteği de faydalı olur.
ben geçen sene kırmıştım, hala büktükçe hafif acıyor.

parmak çok yamuksa doktora bi daha gidin. benimki de azıcık yamuk kaynadı ve öyle kaldı. bazı doktorlar önemsemiyor. önemsememezlik etmeyin bence.

çok olumsuz yazmış olabilirim, ben gitar çaldığımdan zorlandım galiba biraz da.
  • durme  (10.04.21 20:02:53 ~ 20:03:33)
Gezi döneminde yediğim dayak sonucu ayak parmaklarım kırılmıştı. Kaç zaman geçti hala sızlıyor.

  • suicides underground  (10.04.21 20:51:47)
@suicides underground +1

Yediğim bir dayak sonucu ben de ayak baş parmağımı kırmıştım. Ara ara sızlıyor ve şekli de değişti.
  • ruhen hastayim ben  (10.04.21 21:15:43)