[]

Covid ve Nefes Darlığı

Birkaç yıl önce panik atak ile savaşmıştım. Yaşayanlar bilir, aynı baskı ve nefes darlığını şu anda da yaşıyorum. Kalp çarpıntım olmadığı için fiziksel bir şey olmadığını düşünüyorum. Yanılıyor muyum? Spora geri dönmeyi düşünüyorum. Beklemeli miyim?
 
Covid'i geçirdin miydi yoksa şu an covid yaşıyor musun?

Bana + sonuç gelip de ilaca başladığımdan itibaren çarpıntı yaşadım, 4. gün telefon eden hekim tarafından bıraktırıldım çünkü dayanamıyordum. 2 gün sonra da hastanelik oldum zaten, ilaç konusunun çok büyük bir kötülük olduğundan eminim, ayrı mesele.

Diyeceğim o ki, benim çarpıntım da öksürmekten nefes alamayışım nefes darlığım da vardı, bu kriter değil bence. Son günlerde canını çok sıkan çok üzen bişey yaşadın mı o önemli.
  • 1bir1bir1  (10.04.21 01:54:26) 
@1bir, Şu an karantinanın 9. günündeyim. İyileştiğimi hissediyorum. İlaçları düzenli kullanmıştım.


  • ruhen hastayim ben  (10.04.21 11:51:22) 
fiziksel olarak iyileştiğinizi hissettiğiniz için nefes darlığınızın psikolojik olduğunu düşünüyorsunuz anladığım kadarıyla.

ancak semptomatik seyrinizi bilmeden ve muayene etmeden nefes darlığınızın gerçek nedenini tam olarak söyleyemeyiz.

covid'le başetme sürecinde yaşadıklarınıza bağlı olarak akciğer tutulumundan kaynaklı "nefes alma güçlüğü"nü subjektif olarak daha yoğun yaşıyor da olabilirsiniz.

her halükarda yüksek efor gerektiren egzersizlere başlamadan önce günlük fiziksel rutininizi (çabuk yorulma, nefes alma güçlüğü, çarpıntı açısından) en az 1 hafta değerlendirin.
  • qaram  (10.04.21 18:08:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.