Youtube'da İsmet Özel şiirlerini (kendisi haricinde) okuyan biri?

ve iyi de okuyan birini tavsiye eder misiniz?

ek soru: şiirlerinde ismet özel ile benzer özellikler gördüğünüz ve beğendiğiniz başka bir şairi söyler misiniz?

ek soru için diyebilirim ki, 15 yıldır ismet özel benzeri bir şair arıyorum, ama yok. olabileceğini de sanmıyorum.

90 öncesi iyi şairlerimiz var, eyvallah. 90'larla beraber iskender var, ama ismet özel benzeri? maalesef.
  • mermize  (09.04.21 22:26:13)
@harmanyeri
@mermerize
Dilaver cebeci olur mu?
Sitare ve kandehar dağlarında sabah namazını severim.
  • allah yazdiysa bozsun  (09.04.21 22:32:29)
güzel şiirler yazılabilir tabii ki, çok duruşlu adamlar olabilir illaki. ama ismet özel başka bir şey.

yoksa dilaver cebeci'ye kim kötü şair diyebilir, haşa (: hatta diyebilirim ki, sağ cenahın şairlikte hakkını, yeni yeni vermeye başlıyoruz.
  • mermize  (09.04.21 22:48:46)
@mermize
İlginiz için teşekkürler, bu benzerliği tam olmasa da az çok sağlayan bir isim sizin için öne çıkarsa, bana da yazabilirseniz çok sevinirim.

Ne aradığımı nasıl anlatabileceğimi bilemiyorum ama, aradığım şair, evet bir derdi olmalı ama derdini açıkça ifade etmemeli, okuyucunun düşünce dünyasını televizyon gibi sınırlandırmamalı, ama şiir olsun diye zorlama olduğu belli cümlelere de tenezzül etmeyen yani ifadeleri olanca orjinalliğinin yanında samimi de kalabilmiş biri, sadece aşık değil, yer yer öfkeli, biraz da deli olmalı
  • harmanyeri  (09.04.21 22:58:26 ~ 23:17:54)
İsmet Özel kendisini Orhan Veli'nin ve Nedim'in halefi olarak tarif ediyor bir konuşmasında. Onlara bakın. Yani kendisi söylemiş.

  • encokbenisevinnolur  (10.04.21 01:53:07)