Kedi su pinari kullanan var mi?

Selam,

Kedi normalde yeterince su iciyor gibi, su anda her gun suyunu degistiriyoruz ve bir problem yok gorunurde.

Daha once otomatik mama veren aletlerden almistik, buyuk rahatlikmis, artik 2-3 haftada bir hazneye mama koyuyoruz o kadar. Mama saatleri iyice duzeldi ve kedi daha mutlu sanki. Aletlere girmisken su pinari da mi alsak dedik. Hem dogum gunu yaklasiyor, dogum gunu hediyesi olur.

Gercekten ictigi suyu arttiriyor mu?

Bu su pinarlarindaki suyu ne kadar surede bir degistirmek gerekiyor? Yine her gun degistirmek gerekecek mi? Her gun 2-3 litre su bosa mi gidecek :/

Cogunlukla plastik kaplar, daha once hep celik kap kullandik, bir zarari var mi plastigin?

Su kabi salonda, aleti de salona koyariz. Rahatsiz edici bir sesi oluyor mu? Akan su sesinden zaten siril siril selale efekti gelir sanirim :)

Ekstra yorumlarinizi da ekleyebilirsiniz.

Selam,

su pınarı, mama veren aletler kadar rahat bir kullanım sağlamıyor çünkü evet her gün olmasa da gün aşırı suyunu değiştirmek gerekiyor. Filtreleri oluyor onlardan da yedekli almak lazım hemen tozlanıyor filtresi. Bizimki en ufak bi toz-tüy yapışsa su içmiyor. Değiştirmeye özen göstermek lazım. Akan su içmeyi sevdiği için iyi oluyor ama.

Sesi çok rahatsız edici değil, tabi hafif bi şırıltı duyuluyor.

Biz de plastik kullandık, 1 sene sonra bozuldu. Neden bozulduğunu da anlamadık. Dayanıklı bir şey almakta fayda olabilir.
  • amelie poulain  (09.04.21 13:27:09)
Tesekkurler, o halde eger kedi normalde su iciyorsa cok gerekli bir sey degil gibi goruyorum. onun yerine suyu her gun degistirmek daha makul.

Baktigimda hemen hepsi plastik, sadece 1-2 modelin su haznesi celik onlarin da yorumlari cok cok iyi degil :(
  • fakyoras  (09.04.21 13:30:58)
Otomatik mama kaplarindan hangisini aldiniz? 1 hafta goturebilecek bir sey onerebilir misiniz biliyorsaniz

  • ala09  (09.04.21 14:03:59)
bende catit marka plastik, ufak bir pınar var. işini yapıyor, onda sıkıntı yok, herhalde 6-7 aydır kullanıyorum. sanırım bizim maymun biraz daha fazla su içiyor. fakat çok pratik olduğunu söyleyemem, kendi tüyü, yerdeki toz vs. uçuşup suya giriyor, içinde bir filtre var, tüyleri falan topluyor tabii ama su berraklığını kaybediyor bir süre sonra. haznesi 1.5 litre ve su belli bir seviyenin altına düşünce motoru ses yaptığından 1-2 günde bir su eklemek lazım. bu durumda da kirli suya temiz su eklemiş oluyorsunuz. döküp taze su koyayım deseniz bu sefer su israf oluyor. 3-5 günde bir kabı yıkıyorum, yeniden dolduruyorum, yine su israfı. çok fazla sesi yok, gecenin sessizliğinde salondaki kabın sesini yatak odasında ancak kulak kesilirsem çok az duyuyorum, o ses de motorun vızıltısı, su şırıltısı yok bendekinde. ürün şu;
www.hepsiburada.com

çok pahalı bir şey değil, alıp deneyebilirsiniz ama sanırım çelik su kabı (motorsuz yani) hala en mantıklı çözüm, az su koyup sık değiştirirsiniz. makineye atar yıkarsınız yüksek sıcaklıkta.
  • orient blue  (09.04.21 14:23:36)
Mama kabi olarak sunu aldik: PETLIBRO Automatic Cat Feeder, Timed Cat Feeder with Desiccant Bag for Dry Food, Programmable Portion Control 1-4 Meals per Day & 10s Voice Recorder for Small / Medium Pets www.amazon.co.uk
2-3 hafta goturuyor. Memnunuz baya.

Yemlebeni diye bir sey varmis Turkiye'de burdan biri onu da onermisti.
  • fakyoras  (09.04.21 15:04:00 ~ 15:17:13)
bizim kedi sürekli çeşmeden su içmeye çalıştığından bahsettiğiniz şelalelerden aldık.
hala çeşme açınca saldırıyor. hiçbir değişiklik olmadı.

rahatsız edici bir gürültüsü yok.
  • brakgn  (09.04.21 17:32:35)
@fakyoras, normalde içiyorsa evet gerek yok bence. bizimki sadece akan sudan içiyor malesefs.

  • amelie poulain  (09.04.21 18:09:22)
benim gozlemledigim kediler soguk suyu daha cok seviyo. coguk dedigim de buz gibi degil de "chilled" (serin?).

ben yari soguk (buz dolabindan), yari sicak (oda sicakliginda) su veriyorum her gun. hayvan saatini biliyo. o saatlerde "suyumu ver laaa" diye ayaklarima dolaniyo.
  • lamartin  (10.04.21 10:43:51)