yaşanılacak iller

merhaba,

istanbul gına getirdi.

eşim mimar. bir şekilde iş bulunur diye düşünüyorum. el sanatlarına da yeteneği var. olmadı evin bir odasını atölye yaparız, napalım.

ben dijital pazarlama uzmanıyım. uzaktan çalışabilirim. sorun olmaz.

şehirler ile ilgili düşüncenizi merak ediyorum.

Izmir, Güzelbahçe/urla tarafları.
Denize yakın, şehir hayatına yakın. Ki o taraflarda mimarlik için is de bulunur diyorum çünkü şehir oraya doğru kayiyor.

  • logisticsmanager  (09.04.21 11:06:50)
bence İzmir artık yaşanacak bir kent değil. 3 büyükşehir arasında en kötü trafiğe sahip il. ayrıca yazın tüm İstanbul Ankara, İzmir ve çevresine geliyor. Yazın İzmir bağlantı yolu trafiği ölüm.

Bence Muğla merkez, Eskişehir, Sinop gibi sakin şehirler daha rahat.
  • mikahakkinen  (09.04.21 11:11:01 ~ 11:11:12)
Çanakkale ve Antalya.

  • biravekahve  (09.04.21 11:16:59)
Benzer bir düşünceyle eşimle Çanakkale'yi gözümüze kestirdik. Bir diğer seçeneğimiz de Eskişehir.

  • fotrsapka  (09.04.21 11:24:49)
Çanakkale'ye sakın gitmeyin. inanılmaz boktan bir şehir. hele hele siz de giderseniz, o da giderse, bu da giderse iyice boktan bir şehir olacak.

siz ve sizin gibi düşünen insanlar, çanakkale'nin sizin olmadığınız halini seviyorsunuz. hepiniz gittiğinizde çanakkale çok boktan bir yer olacak:(

yanlış anlamayın, size laf etmiyorum. istanbul'dan kaçma kararı alabildeyseniz, düzgün bir insan olduğunuz belli ama çanakkale kalabalıklaştıkça , çok çok değişti.

imza : bir Çanakkaleli
  • co2s2  (09.04.21 12:41:05)
güzelbahçe'yi bilemem ama urla'da mimarlık işi çok zor.kışın sadece yerel halk var, terk edilmiş ıssız bir kasaba. yazın ise sadece istanbulda yaşayıp kendi villası olan tatilciler burayı canlandırıyor.
güzelbahçe'nin de çok farklı olduğunu sanmıyorum. izmir için olsa olsa tire/menderes taraflarını araştırmanızı tavsiye edebilirdim.

  • rakicandir  (10.04.21 02:38:09)