lazer epilasyon sonrasi iz kalmasi ve davalik olmak

selam. bir yakinimin basina gelen olay hakkinda fikir sormaya geldim.

kendisi (kadin) cene bolgesindeki killar icin lazer epilasyon merkezine gidiyor. isinin ehli olmayan kisiye veriyorlar makineyi, ve yuksek lazer sonucu derisinde ciddi yanik olusuyor. bi kac sene once oluyor bu olay.

tedaviyi durdurup parasini geri istiyor, ilk basta mirin kirin etseler de araya avukat girice parayi iade ediyorlar. sonra ozel kremlerle falan su anda yanik izi buyuk oranda gecmis durumda ama hala cenesinin ucunda kahverengilik var. serce parmak ucu buyuklugunde, resmen sigara sondurulmus gibi. zamanla daha iyiye gider demisler ama bilmiyoruz, su an kesin olarak kalmis bi yanik izi var suratinda.

epilasyona baska bi firmayla devam ediyor, 2500-3000 civari maliyeti oluyor (sadece epilasyon).

su anda dava islemi devam ediyor, arabulucu ile teklif gondermisler. 5000 lira tazminat + yapilmasi gereken islemleri biz yapalim (epilasyon vs.) davadan vazgec diye.

simdi 2 sorumuz var, arabulucu ile kolayca cok da zorlamadan olayi kapatmak istesek ne kadar istememiz lazim?

ikincisi davayi acip sonuna kadar gitsek en fazla ne kadar tazminat alabiliriz suratinda omur boyu kalan iz icin?

iki soru icin de ilk yasandigi zaman uzun sure insan icine cikamama, psikolojik etkisi, cilt yanigi ve acisi, harcanan para-zaman gibi faktorleri de hesaba katarak, ne dersiniz?

avukat daha once boyle bi davaya bakmadigini, bisey diyemeyecegini, tamamen hakimle alakali oldugunu soylemis. tesekkurler.

hiç anladığım bir iş değil ama avukat seçimi doğru olmamış gibi geldi bana.
Ciddi bir para veriliyor avukata, ama doyurucu bilgi veremiyor, internette cevap arıyorsunuz.

Kolay gelsin
  • michael_knight  (07.04.21 19:30:35)
dalga geçmiyorum, kadınlar kulübüne sorun. kesin benzer bir şey yaşamış birileri vardır. avukatın beceriksizliğine de +1

  • birsürüsorumvarr  (07.04.21 20:20:39)