Fatura vermeyen özel hastane

İndirim yapmışlar filan veremiyorlarmış
Nasıl alınır
Nereye şikayet edilir

İyi o zaman maliyeye sizi şikayet ediyorum de. Çünkü fatura almamak ta suç.

www.resmigazete.gov.tr

120.000 TL
  • liberal  (05.04.21 17:03:31)
indirim yaptık, fatura veremiyoruz ne demek ya? bir ürünün/ hizmetin bedeli bellidir. hastane için söylüyorum, çok istiyorsa indirim yaptığı kalemlerde ne kadar indirim yaptığının detayını faturaya ekleyebilir. sonuç olarak faturanın toplam bedeli ile ödediğiniz tutar denk gelmeli.

@liberal'e katılılıyorum. çok direnirlerse maliye kozunu devreye sokunca ortalık birden sessizleşiyor. ticaretle uğraşıp maliyeden korkmayan adam görmedim.
  • draconas  (05.04.21 17:16:48)
Anlayamadığım kredi kartıyla ödeme alıyor ama faturasını veremiyor

  • bir soru sorcam  (05.04.21 17:19:32)
Benzer bir durumla karşılaştım geçtiğimiz haftalarda. Öğlen gitmiştik hastaneye parayı aldı fatura istedim. Sistem kapalı dedi. Ödeme alabiliyor ama fatura kesemiyormuş. Biraz bastırınca küt diye verdi. Hastane bile işin üçkağıdında. Mahalledeki bakkaldan farkı yok. Bu zihniyetten sağlığımıza fayda bekliyoruz.

  • scudman1  (05.04.21 17:27:31)
Fatura vermek zorunda. ne işlem yapıldı bilmiyorum ama hem sizden hemde sgk dan ücret almak içinde yapabilirler. faturanızı ayrıntılı olarak isteyin tıbbi müdahale veya muayene ücreti yazan yazarkasa fişi vermeye kalkarlarsa reddedin.

  • obscure  (05.04.21 17:35:03)
Sgk ya fatura kestik
Size ayrı kescez gibi bi cevap verdiler
İndirim yaptığımız için vs.

Usulsüzlük mü var acaba
  • bir soru sorcam  (05.04.21 23:45:30)
bugün maille istedim, bana özel fatura kesmenize gerek yok
yapılan işlem benim adıma olsun yeter diyip

  • bir soru sorcam  (06.04.21 10:53:05)
sgk dan sizin adınıza ödeme alıp ayrıca sizden de para alıyor. tamamen usulsüzlük. sgk ya şikayet edin.

  • obscure  (07.04.21 12:07:21)
özel hastane masrafının bir kısmını devlet bir kısmını hasta karşılıyor zaten
ama amaçları ne onu anlamadım

mail ile istedim verecez dediler bakalım
babam hasta olduğu için o alamıyor, vekaletle gel filan
gitmişken önceki yılları da isteyim

vergilendirilmiş kazanç kutsaldır
  • bir soru sorcam  (08.04.21 10:10:13)