citroen c3'ü nasıl bilirsiniz

merhabalar, belki hatırlayan vardır bir süredir 2. el araba bakıyorum. 90k civarı birikmiş param vardı, üstünü krediyle 110-120'ye tamamlamayı düşünüyordum. Ama Citroen'de kampanya varmış faizsiz 80k kredi veriyorlar. Böyle olunca da en azından 0 almış olurum diye düşünüyorum.

Hem c3 feel paket hem de bu planım hakkındaki fikirlerinizi merak ediyorum. Bir de 2020 c3'lerde indirim varmış ama perşembe sona ermiş websitelerinden kaldırmışlar. Ben desem ki bu hafta alacağım bana perşembe günkü indirimli fiyattan satsanız kabul ederler mi?

faizsiz 80k krediyi shine otomatik için veriyorlar sanırım, ama feel düz vites için de başka bir şey yapabilirler.

bunu nereden biliyorum derseniz geçen ay citroen çanakkale'den bahsettiğiniz araç için teklif almıştım. 147.000tl feel düz vites metalik renk 2021 model. 50k 24 ay 0.89 faiz.

borca girmek istemediğim için aracımı yenilemedim. fakat izlenimlerim çok olumluydu, hoşuma gitmeyen tek yön yolcu ön koltuğun derinlik ayarının olmamasıydı. koltuk biraz dik kalmış. onun dışında dediğim gibi clio'dan falan çook daha dolu ve şık bir araba. zaten kasa değiştirecek olmasa bu fiyata vermezlerdi.
  • drystedb efficacious  (03.04.21 22:53:22 ~ 22:54:16)
Uzun süredir giriş yapmıyorum, öylesine girip gördüm.

Bence Citroen C3'in iki farklı modeli var şu anda. Bir tanesi 2021 model 6.000 km'de otomatik, diğeri de 2007 Model 283.000 km'de manuel. İkisindende memnun olduğumu söylemeliyim.

Sorunuza gelirsek: Bayi ile konuşursanız daha iyi yanıt alırsınız, yardımcı olacaklarını düşünmekteyim.
  • baldan kaymak  (03.04.21 23:02:50)
merhaba

2020 aralık ayında c3 aircross 1.2 puretech shine-otomatik modelini sıfır olarak satın aldım. öncesinde de c3'ü uzun süre araştırmıştım. benzer araçlar olduğu için tecrübelerimden bahsedeyim istedim.

aracım şu an 3400 kilometrede. henüz çok fazla yol yapmadım, ancak genel olarak memnun olduğumu söyleyebilirim. bir önceki aracım olan 2012 model 1.6 benzinli opel astra ile kıyasladığımda çok daha rahat ve atik bir araç olduğunu hissediyorum. özellikle sport modunda hızlanması, gaz tepkileri vs inanılmaz tatmin edici geliyor.

içerisinde kullanılan malzeme kalitesi çok yüksek değil. ucuz plastik kullanılmış gibi geldi, ancak sağlamlık açısından bir problem yaşayacağımı sanmıyorum. yine eski aracım ile kıyasladığımda daha basit bir malzeme kullanıldığını tahmin ediyorum.

çok ciddi bir problem değil, ancak benim için aracın en büyük sorunu, klimanın dijital olarak kontrol ediliyor olması. henüz alışamamış olduğumdan olabilir, ancak araç kullanırken dokunmatik ekrandan klimayı ayarlamak gerçekten çok zor geliyor. ancak, klima kontrolleri dışında dijital ekranı gayet kullanışlı buldum. bir de yine çok ciddiye alınmayacak bir problem olsa da, klima ızgaralarının mıknatıslı telefon tutuculara uygun olmadığını da söyleyeyim :)

aracı hep istanbul içerisinde kullandım, hiç uzun yola çıkmadım. yakıt tüketimim şu an 9lt/100km seviyesinde. 1.2 motorlu bir araç için yüksek mi düşük mü pek bir fikrim yok. c3'ten daha ağır bir araç olduğu için, c3 için yakıt tüketimi değerinin daha düşük olacağını düşünüyorum.

c3 ile de bir kere test sürüşüne çıkmıştım. kullanım açısında pek bir fark olduğunu düşünmüyorum. aircross biraz daha büyük olduğu için bayide iken son anda fikir değiştirip c3'ten vazgeçtim. ancak beklentileriniz benimkiler ile benzer yöndeyse, c3 de gayet tatmin edici bir araç bence.
  • doubletapper  (03.04.21 23:46:04)
Almıştım , şehiriçi için bence kullanışlı araç , 6 bin km kullandım şikayetim olmadı

  • kleider  (04.04.21 10:56:44)
faizsiz diyorlar ama satış fiyatını 5-10 k arttırıyorlar

  • KaraSakall  (04.04.21 12:17:19)
Bir arkadaşımda vardı güzel bir araç gibi duruyor. Siz en boş paketine bakıyorsunuz sanıyorum. Aslında hazır nakit de varmış elinizde, geçen ay toyota'da kampanya vardı, 180bine toyota corolla alabilirmişsiniz.

Şu an sıfır araç olarak fiyatı en uygun araçlardan biri c3.
Diğer duyurunuzda hyundai i20 de sormuşsunuz. O da kötü bir alternatif değil aynı sınıfta iki araç olarak değerlendirdiğimizde.

Hatta ben i20'yi seçerdim. Neden? Çünkü fiyatı uygun. Otomatik almak istesem bile uygu c3'ten.
Konfor olarak C3'le aynı noktalarda.
Tahminimce hyundai yedek parça ve servis konusunda çok daha uygundur.
Servisi olmasa bile sanayide çok fazla hyundai ustası bulabilirsiniz.
Bunu söylemeyi hiç sevmem ama ikinci elde hyundai satmak daha kolaydır c3 satmaktan.

İkisi de atmosferik motor seçeneğini de sunuyor. Yani bana göre daha tercih edilebilir, uzun ömürlü ve bakım maliyeti daha düşük olduğu için.

Dediğim gibi ikisi çok çok yakın araçlar aslında. Ama derdiniz ayağımı yerden kessin, az biraz da konfor sunsun ise aynı işlevi biraz daha uyguna yaptığı için i20'yi seçerdim sırf diğer duyurunuzda da sordunuz diye yazıyorum. i20 daha fazla donanım sunuyor gibi şöyle kabaca baktım. Yani çok ufak detaylar belki ama i20'nin sunduğu aynada ısıtma bile kışın eksikliği hissedilen bir şey.
  • anten  (04.04.21 19:44:13)
Tüm cevaplar için teşekkür ederim

@anten ikisinin de boş donanımları hemen hemen aynı. C3'de 1-2 ek özellik var. Sanırım kredi kampanyalarına göre fiyatlarını kıyaslayıp en ucuzunu alacağım.
  • housedaki topal doktor  (04.04.21 23:26:25)