katlanır bisiklet

hangi katlanır bisiklet fiyat / performans bakımından alınabilir dersiniz? ya da katlanır bisiklet alacağına şunu al dediğiniz bir örnek var mıdır?

bütçeye bağlı. brompton alınabilir mesela.

  • orient blue  (01.04.21 12:47:23)
Katlanır bisiklet çok yokuşlu yerlerde insanı çok yoruyor. Sürekli kullanabileceğiniz bir bisiklet türü değil bence. Sürmek istemediğinizde katlayıp metroya binebiliyorsun (tabii ki metroyu boş bulabilirseniz). Katlama süresi kısa, insanoğlu üşengeç, bir süre sonra katlayıp merdivenlerden iki kat yukarı taşımak istemiyorsun.

Bende eskiden TERN B7 vardı, bir sorun çıkarmadı. Ben sürekli kullanmak için değil de ufak gezintiler için almıştım. Aracımın arkasına koyuyordum, bir deniz kenarına gidip sahilde sürüyordum mesela. Biraz araştırmıştım Dahon, Tern iyi markalar, Decathlon'un da katlanır bisikleti var. Daha kalitelileri de vardır eminim ama bunlar makul bütçeye hitap eden bu işi bilen markaların bisikletleri. Katlanan yerlerinin sürerken zangır zangır titrememesi, gevşememesi lazım, buna dikkat edin. Bu tip bisiklet bana uygun olurmu diye kafanızda soru işareti varsa mutlaka ikinci el tercih edin, bir hevesle alınıp iki kere binilmiş bisikleti, sıfırının üçte iki fiyatına almıştım.
  • Tutkun  (01.04.21 13:25:53)
ben cok arastirdim alirken, ama bromptona yaklasan goremedim. 4 yil oluyor cok memnunum. yokus felan yipratmiyor beni. ama tasli yollarda yipratiyor. asfalt bisikleti haliyle. katlamakla ilgili problem yasamadim her defasinda katliyorum , saniyorum 10 sn ya suruyor ya surmuyor.

  • camussar  (01.04.21 14:20:54)
Brompton piyasanin en iyisi ama fiyat/performans soran kisiye onerilecek sey degil. Fiyat performans hangi arabayi alayim diyene rolls royce onermek gibi.

Bende dahon vardi, 5 sene once 1500 civarinda bir seye almistim, simdi ne kadar olmustur bilemiyorum. Ikinci elde satayim diyince benimki bile 2500-3000 mu ne ediyordu. Kalite olarak fena sayilmaz, fiyat olarak da uygundu zamanina gore. Fiyat/performans tutkunu donanimhaberci arkadasim da dahon almisti.

Disarda cok fazla decathlon'daki bisikletten de goruyordum. Onun da kalitesi fena degil, parcalarina filan da kolay ulasiliyor.

Uzun yolda veya spor icin cok faydaki bir bisiklet degil. Amac sporsa veya uzun yolsa yol bisikletlerini oneririm. Saklama yeri problemi varsa, metroya otobuse minibuse sorunsuz bineyim deniyorsa katlanir daha uygun.
  • fakyoras  (01.04.21 15:05:57)
neden katlanir bisiklet istiyorsun? cevabina gore degisebilir. benim 2 brompton'um var. ben neden tercih ettim yazayim

- 1+1 bi evde yasiyordum, normal bisiklet koyacak yerim yoktu
- katlaninca en kucuk hale geliyor (dahon/tern katlansa bile her bagaja sigmiyor)
- katlamasi 8-10 saniye aliyor, ozellikle benim gibi tren istasyonuna gidip hizli katlayip trene binmek icin ideal.
- omurluk bisiklet, hala 2000-2004 modelleri ebay'de £1000'a bulabilirsin. fiyati dusmuyor. ben daha once baska bi brompton'u aldigimdan fazlasina sattim.
- benim bisiklet 6 vites, arka tasima kismi yok ve 12 kilo civarinda. elde surekli tasiyacaksan cok hafif degil ama trenden trene, ya da arabadan eve icin uygun.

ha ama simdi tasindim ve katlanmayan normal/buyuk lastikli bisiklet bakiyorum
- tren kullanmadan tum yol 40km, brompton bu yol duz de olsa yokusta olsa normal bi bisiklete gore cok yorar. kucuk lastik/daha cok efor.
- tren kullanmayacagim icin katlama esprisi onemini kaybediyor
- ev genis, yine katlama luzumu yok
- bakimi pahali (ingiltere'de). her bisikletci kabul etmiyor, vida sikmaya £10

ha ama bugun katlanir bisiklet alacak olsam hic dusunmem brompton tek gecerim. eger amacin arada bir cikartmak, sahilde binmek vs ise o kadar buyuk bi yatirim yapmayabilirsin.

son olarak amacin dag bayir offroad ise alma, lastikler 16 ve 100PSI basinca patlama ihtimali cok yuksek.

www.instagram.com
  • try again fail again fail better  (01.04.21 16:29:34)