Macbook dock problemi (internet yok)

çıldırıcam abi.

ben daha önce başka bir switcher kullanıyordum. o da wifi kesilmesine sebep oluyordu kronik olarak.

daha sonra "pro bir şeye geçeyim" diyerek calldigit'in pro dock'unu aldım. hiçbir sorun yaşamıyordum. hiç ama.

etherneti falan da ona bağladığım için internet hızım da müthişti, 2 monitöre de otomatik bağlıyordu vs.

bugün sabhatan beri, dock'a bağlanınca intenret gidiyor yine.
sadece wifi değil, ethernet de gidiyor.

taktıktan 10sn sonra internet gidiyor kısaca.
bunun sebebi ne? çözümü ne?

sadece wifi ile gidiyor olsa, alüminyum falan sarıyorlar.
ama ethernetten gidiyor olması ne demek ya? şaka falan mı bu?

harbi sinirden ağlamak üzereyim
30bin lira laptopa veriyorsun, 1500 lira dock'a veriyorsun. ve internete giremiyorsun. bu apple ne halde böyle? nasıl bişeyin içine düştük?

çakma bi dock almışsın. review'lara falan bakıyorum bir sürü insan seninle aynı problemi yaşamış. dock almak yerine apple'ın orijinal multiport adapter'larını kullansaydın keşke. ben sadece onlardan randıman alabildim, bu çin malı aletler pek stabil çalışmadı bende.

  • roket adam  (29.03.21 15:59:42)
6 ay bu dock'u kullandım. tek bir sorun bile yaşamadım. zaten sabit duran bir dock, vurdum düştü bozuldu vs. olması da ihitmal dışı.

yine apple yazılımla falan bir şeyler engellemiyorsa ben de hiçbir şey bilmiyorum. çünkü itnernet tamamen gitmek yerine önce tarayıcılarda falan gidiyor.
  • tchuck  (29.03.21 16:05:55)
Konunun Apple'la bir ilgisi yok. Çevre birimlerinin sorumluluğu driver'ları güncel tutmak. Ki onlar da sitelerinde bahsetmişler, güncelleme de gelmiş: www.caldigit.com

  • plutongezegendegilmi  (29.03.21 16:35:50)
hocam pluton da göndermiş linki ama, konu direkt üretici ile alakalı. bu üretici 3 ay sonra bunu üretmeyi durduracak, driver güncellemesi de yayınlamayacak. 1500 liralık dock çöp olacak elindeki. o yüzden ya belkin gibi yerlerden al, ya da apple'ın kendisinden al derim, zaten az para vermemişsin paranla rezil olmazsın yani.

11 senedir falan apple kullanıyorum yan sanayi aksesuarlarla olan tecrübem hep böyle oldu.
  • roket adam  (29.03.21 22:02:08)