Yükseklisans ilanı nasıl takip edilir

Bu sene istanbulda iyi bir üniversitede master başvurusu yapmak istiyorum. Bu ilanların tamamını nereden takip edebilirim? Tek tek okul sitelerini mi takip edeceğim?

Tek tek akademik takvimlerine bakabilirsin. Orada yazar zaten tarihleri.

  • turkce konusan uzayli  (29.03.21 13:43:28)
Tek tek bile takip ettiginde anlayamadigin ilanlar oluyor o yuzden dogal olarak oyle bir liste yok

  • Anjelik  (29.03.21 13:49:25)
Tek tek takip edeceksiniz. 2021 güz için mayıstan (nisan ortası da olabilir) itibaren bakmaya başlayın.

Temmuza hiç bir yer kalmaz.
  • Cinfizz  (29.03.21 18:04:41)
tek tek bakmalısınız. neden temmuz denmiş bilmiyorum ama temmuz çok geç bir tarih. genelde haziran başı ve sonu arasında başvuru olur. sonra sınav ve mülakat olur. ağustos ortası ve sonu gibi de sonuçlar açıklanır. sonra da kayıt işlemleri filan.

  • Sour  (29.03.21 19:53:32)
Tek tek okul sitelerine bakacaksın
Hepsinin takvimi başka olur zaten
Koç sabancı boğaziçi ve kadir has normalde bu aralar başvuru alıyor mesela. Dönem bitmesini beklemiyorlar
Bazısı mayıs bazı okullarsa haziranda alıyor Ağustos Eylülü bile duyduğum oldu.
  • rewlack  (29.03.21 20:02:50)
1-memurlar(nokta)net sitesine giriyoruz
2- Ana sayfada üstteki sekmeleri dikkatle inceliyoruz "ilanlar" bölümüne tıklıyoruz.
3- Sağ tarafta kategaroiler başlığı altında en altta Y.Lisans ve Doktora ilanları bölümüne tıklıyoruz.
4- Bingo "bu kategoride ilan bulunamadı" yazıyor. Şu an YL ya da Doktora başvuru sezonu değil. Sezon açılınca bu bölümden ilgili ilanları görebilirsiniz. (süresi geçmiş ilanlar tikini işaretlerseniz geçmiş ilanları görebilirsiniz.)

Dipnot: Sizlere tavsiyem istediğiniz üniversitenin enstitü sayfalarından duyurular/ilanlar bölümünden takip etmenizdir.
  • creedwar  (29.03.21 23:03:26)