fan sesi & wd-40

bilgisayarın fanı iyice coştu bu aralar. elimde wd-40 var ama kullansam mı bilemedim zira sözlükte "fan sesine birebir" diyen de var zarar verdiğini söyleyen de. bilgisi/deneyimi olan arkadaşlar ne der bu konuda?

bence yapmayın, gres kullansanız daha iyi olur zaten orjinalinde de gres kullanılıyor beyaz gres

  • m orak  (25.03.21 15:29:49)
wd-40 yağlama için uygun değil pek direkt yağlayıcı spreyler var degreaser gibi ama yağlayıcı, onlar daha iş görecektir. 1 Damla makine yağı ile laptop fanı susturmuşluğum var :)

~wd-40 elektronik için olanı dümdüz Contact cleaner aerosol ve isopropyl alkol yani. Size yağlama lazım.
  • hedep  (25.03.21 15:39:19 ~ 17:54:50)
Wd-40 ın elektronikler için özel olanı var. Türkiye’de bulunur mu bilmiyorum ama normalindense o daha iyi olur.

  • ejderha kuyrugunun ucunda yanan ates  (25.03.21 16:53:31)
Wd40 ince ve akıcı, size akıcı olmayan daha kalın bir yağ lazım.

Fanı sökün, ortasında etiket ya da bir lastik tıpa vardır, onu çıkarın oraya bir damla bulabildiğiniz en kalın yağı damlatın.

Tıpayı ve etiketi geri kapatın, gerekirse farklı bir bant/etiket kullanın. Uzun bir süre rahat edecektir.
  • John Bloor  (25.03.21 18:10:13)