Bacak kaşıntısı

Son 10 gündür Sibirya’dayım. İrkutsk diye bir yerde. Hava takdir edersiniz ki soğuk ve rüzgarlı. Ama bir de bence kuru.
Bundan ötürü bacaklarımda garip kaşıntı başladı. Bazı yerleri uyurken kaşıyıp yara filan etmişim.
Bugün ilk olarak vücut kremi aldım. Belki nemli olması iyi olur diye.
Sizin başka öneriniz olur mu? Vitamin filan almalı mıyım sizce?

Eğer kızarıklık ve kuruma, pul pul döküntü varsa muhtemelen pamuklu olmayan bir şey giymenin tetiklediği egzama diye düşünüyorum. Özellikle bacak içinde olabilir. Burda olsan Ectopix merhem işe yarar derdim de orda muadili ne bilemiyorum. Belki etken maddesi üzerinden bir şey bulabilirsin.

  • prole  (18.03.21 16:38:03)
Fito ve elecon var yanımda aslında. Onlar da olur sanki değil mi?
Öyle pul pul dökülme yok. Bi de sadece yattığımda oluyor. Yürürken otururken bi rahatsızlık hissetmiyorum.

  • hede hodo  (18.03.21 16:43:36)
Baktığım kadarıyla Elecon işe yarayabilir. Ama tavsiyem günde bir defa, çok olmamak şartıyla iki gün kullan. Hafiflerse biraz daha kullan, sonra bırak. Tekrar azarsa tekrar aynı şekilde kullan. Tabi bir doktor varsa daha iyi yardım eder de ben tecrübelerimden yardımcı olmaya çalışıyorum :)

  • prole  (18.03.21 16:49:13)
soğuk alerjisi olabilir, egzama da olabilir. bende alerjik egzama vardı, ilk önce bacaklarımın kaşınması sonra kollarımın kaşınmasıyla oldu. bacaklarımda pul pul görüntü yoktu ama kollarım öyleydi. egzama için kortizonlu krem kullanmak gerekiyor normalde ama doktor tavsiyesi olmadan almak doğru olmaz. isterseniz önce nemlendirici deneyin.

  • Olric  (18.03.21 16:58:54)
Excipial lipo olsa bence çok iyi gelirdi

  • nick konusunda kararsizim  (18.03.21 17:19:17)