Kredi kartı yıllık ücret iadesi

Nasıl alınıyordu? Birkaç ay önce bir entry debeye girmişti bu konu hakkında ama unuttum

ben alamadım ve iptal ettim valla. her zaman işe yaramıyor.

  • Tochinoshin  (17.03.21 04:37:33)
Aidatsız kartlar da olduğu için iade etmeyebilirler (etmezler büyük ihtimalle).

  • orient blue  (17.03.21 09:57:46)
Bankasına göre değişiyor. Akbank geçen sene iptal etmeme taahhüdü karşılığında yarısını puan olarak yüklemişti. Bu sene tamamını karta iade etti.

  • robin one persie  (17.03.21 10:29:32)
Ben son 2 yil harici komple geri aliyordum. Son 2 yildir ise %75 ini geri alabiliyorum. 20 yildir ayni karti kullaniyorum. Ödeme ile ilgiki hic sikinti yasamadim. Telefon ediyorum. Bu kadar.

  • Filinta61  (17.03.21 11:08:55 ~ 11:10:03)
Kartınız Ziraat Bankkart ise;
Mobil uygulamasından Bankkart Dünyası sekmesine girip Aidat İade'yi tıklayın.
Talimatları takip edin.
6 Ay süreyle ayda 750 lira harcayın. (Harcamalar anlık olarak takip ediebiliyor)
Aidatınızı geri alın.
  • Mirket  (17.03.21 11:21:08)
Banka isbankasi. Teşekkürler herkese.

  • mezarkabul  (17.03.21 12:10:12)
kuveyt ücretsiz zaten

  • bir soru sorcam  (17.03.21 12:47:44)
Entry bu: eksisozluk.com

Geçen hafta tarafımca bizzat denenmiş ve olumlu sonuç alınmıştır :)
  • ultranil07  (17.03.21 13:14:02)
Hocam yazılı olarak gönderin deme kismini nasıl yaptınız? Mail vs mi attınız yoksa aradınız mı

  • mezarkabul  (17.03.21 15:09:56)
Garanti Bankası'na ait bir kredi kartı kullanıyorum. Bankanın internet sitesinde şöyle bir sayfa var:

www.garantibbva.com.tr

Burada konu olarak "Yıllık Üyelik Ücreti İtirazı" seçip kart aidatının iadesi talep ettim. İletişim seçeneği olarak da e-posta tercih ettim. Başvurumun ertesi günü talebimin reddedildiğine dair bir e-posta aldım bankadan. Bunun ekran görüntüsünü Müşteri Hakem Heyetine ilettim. Hepsi bu :) Kartını kullanmakta olduğunuz bankanın da mutlaka böyle bir işlevi vardır. Hiç çağrı merkezi ile uğraşmayın.
  • ultranil07  (17.03.21 15:55:37)
Teşekkürler hocam, dediğiniz kısımdan yaptım, mecburi olarak telefon numaramı da istedi. Mesajda mail ile ulaşmanızı rica ediyorum dedim.

  • mezarkabul  (18.03.21 09:50:37)
Bugün bankadan yazı geldi, ben de hemen başvurdum e devlet üzerinden, aşağıdaki gibi bir cevap gelmiş:

İlgi: Kart ücreti iade konulu Türkiye İş Bankası A.Ş. hakkındaki 26 Mart 2021 tarihli başvurunuz

Birliğimiz Bireysel Müşteri Hakem Heyetine yapılan başvurular, Bireysel Müşteri Hakem Heyetinin Oluşumu, Çalışma Esas ve Usulleri Hakkında Tebliğ (Tebliğ) esas alınarak değerlendirilmektedir. Tebliğ'in "Başvuru süresi" başlıklı 10'uncu maddesinde, "Başvuru sahibi tarafından, banka genel müdürlüğü veya ilgili şubece verilen cevabın yeterli bulunmaması durumunda cevabın verildiği tarihten veya bankaca süresinde cevap verilmemiş olması halinde cevap verilmesi gereken sürenin bitimini izleyen altmış gün içinde Birlik tarafından oluşturulan başvuru formunun doldurulması yoluyla Heyete başvuruda bulunulabilir. Başvuru formunda işlemin ve talebin ne olduğunun somut
ve açık olarak belirtilmesi zorunludur." hükmüne yer verilmiştir.
Söz konusu talebiniz, Tebliğ'in yukarıda belirtilen hükmüne uygun şekilde ..... başvuruda bulunmanız halinde değerlendirmeye alınabilecektir.
Bilginize sunarım.
Saygılarımla,

ben zaten uygun bir şekilde başvuru yaptım ama cevap sanki henüz başvuru yapmamışım gibi. yanlış mı anlıyorum yoksa
  • mezarkabul  (26.03.21 19:51:12)