Hangi araba

Merhaba, 110k bütçem var ve araba bakıyorum. Şimdilik 3 model arasında kaldım;
1) Peugeot 207 sw 2012 model, 90bin km
2) Fiat Linea 2018-19 model, 30-40bin km
3) Citroen c-elysee 2017-18 model 40-50bin km

Aslında en az yakanı, parçası en ucuz olan ve en güçlü motor Fiatta ama tipini çok beğenmedim. 207nin diğerlerden farkı cam tavanı ve ekranı var. Diğer özellikleri hemen hemen aynı. Hız sabitleyici vs var.

Siz hangisini tercih edersiniz? Veya önerebileceğiniz başka bir marka-model var mı?

Bir de i20 hakkındaki düşünceniz nedir? Bagajı çok mu küçük, uzun yolda üzer mi?

Biraz uzun bir soru oldu, cevaplar için şimdiden teşekkür ederim

peugeot'un 2015 öncesi araçları bana güven vermiyor ve 2011 veya 2012 207yi kullanmıştım motor sesi çok kötüydü. sanki elektrikli süpürge kullanıyorsunuz.
linea yerine egea daha mantıklı bence egea'nın uzun yol performansı beklentimin üstündeydi. elysee ise dışardan hiç güven vermiyor bana. sırf cam tavan ve ekranı var diye eski araç almak pek mantıklı değil. 2017 üstü araçlara yönelmek daha mantıklı.

ben uzun yolda birkaç kez i30 kullandım güçsüzlüğü canımı sıktı. arka bagajı iyiydi ama. i20 bir alt klasmandaki bir araba bence üzebilir. ama sizinle benim beklentilerim farklı olabilir. kullanırken en mutlu olduğum ve uzun yolda çok rahat ettiğim araçlardan biri ix35 diğeri caravelle.
  • golgi aygıtı  (14.03.21 12:55:44)
Ben olsam en yeni modeli almaya çalışırdım. Bütçeni çok az zorlasan güzel bi egea alınır ben beğeniyorum

  • mg3929  (14.03.21 13:18:51)
hocam yazdığın araçların hepsi ayağımı yerden kessin yeter arabaları genel olarak. dolayısıyla çok über farklar olmaz aralarında.

linea hele boşsa çok kötü bir araç. elysee boş hali nispeten daha iyi. ayağımı yerden kessin yeter mantalitesi ile baktığım için 2012 model pejoya hiç bakmazdım yerinde olsam. arıza çıkarma ihtimali vs. çok daha fazla.

linea elysee arasında bir karar ver bence çünkü modelleri yüksek ama alırken filo aracı, kmsi düşürülmemiş araç vs. almamaya dikkat et. bildiğin yerden al kısacası. benim tercihim elysee olurdu bu üç seçenekten. çok da kolay elden çıkarılabilen araçlar aynı zamanda. ileride durumun olunca üst segmente kısa sürede geçmeni sağlar ikisi de.

i20'de güzel araç bence. bagajı her b segmenti araç gibi küçük. maks iki kişilik bir aile iseniz yeterli diye düşünüyorum. 2 adet küçük boy veya bir adet büyük boy tekerlekli valizlerden sığıyor işte. çoluk çocuk falan varsa yorabilir seni hacim işi.
uzun yolda da üzmez. diğerleri ne kadar üzerse i20 de o kadar üzer yani kısacası.
  • syozkn  (14.03.21 14:44:56 ~ 14:46:46)