İstanbul iş teklifi

Brüt 13500tl teklif aldım, şu an Ankara'da olduğum için İstanbul'da ev kirası da ödeyeceğim. Net maaş bana ne kadar kalır? İstanbul için basıl bir maaş?

Google a net maaş hesaplama diyerek bakarsan daha doğru olur.
İşyeri nerede önemli. Ev için ortalama 3-4 bin TL diyebilirsin aylık rahat olsun dersen ama gerçekten bu da çok değişken. Türkiye ortalamasında İstanbul için kötü bir maaş değil

  • kisa  (11.03.21 08:19:01)
www.verginet.net

Prim yoksa aylık ortalama 8.950 lira yapıyor.

Çok iyi maaş diyemem ama rahat yaşanır.
  • himmet dayi  (11.03.21 08:56:14)
istanbul'un neresinde oturmak istiyorsun? işyeri nerede?

  • sutlu nescafe  (11.03.21 09:20:37)
Belirli bir seviyede finansal okuryazarlik edinmezsen yetmez/zor yeter.

  • hot potato  (11.03.21 09:38:53)
çok iyi maaş 4 bine millet hem kira verip hem ev geçindiriyor. İşyerin hangi semtte o semte yakın oturursan kiralara bak oradan.Kira hariç giderler anlamında Ankara ile farkı yok.Pizza orada da aynı burada da aynı fiyat.Süt orada da aynı burada da aynı fiyat.Senin sorgulaman gerekn tek şey kira ve de işyerine uzak oturacaksan yol ücreti.Başka bir şey takılmasın kafana

  • ayağiniza gelen overlokçu  (11.03.21 09:48:07)
aralık ayı civarı 8000lere düşer. ona göre hesaplamak lazım brütse. yol yemek yardımı da geliyorsa rahat yaşatır

  • ShadowOfMoon  (11.03.21 09:51:08)
Yeterli şartlarda yaşanır, yani kira ödersin yersin içersin gezersin ama ne bileyim üstüne yatırım yapacak araba alacak para kalmaz. Evini merkezi, işine yakın bir yerden tutarsan gayet iyi yaşarsın diye düşünüyorum.

  • roket adam  (11.03.21 10:37:37 ~ 10:37:56)
Geçinilir ama Ankara’dan geleceğiniz için oradaki hayat standartınız ile burası aynı olmayacak.

Ben Ankara’da doğdum büyüdüm, sürekli giderim. Çevremde Ankara’dan iş için gelenler çok sövüyor İstanbul’a.
  • jazzabel  (11.03.21 10:51:18)
istanbul'un neresinde?

yetmeyecek bir maaş değil, hatta iş yeri çok merkezi bir yerde değilse ve düşük kirayla ev bulabilirseniz fazla fazla yeterli gelir.
  • co2s2  (11.03.21 10:59:09)
İş yeri kavacıkta. şimdi pandemi dönemi ev arayıp bulmak bana kabus gibi geliyor. bir de işi beğenmezsem ya da iş yeri beni beğenmezse tam kabus olur.

  • ashleybon  (11.03.21 11:06:09)
kavacıkta uygun fiyatlı yerler olur sanıyorum.
evi işe yakın tutun.sosyal olarak kolay bir yer diyemem ama o para ile yaşanır tabi ki

  • kisa  (11.03.21 11:29:43)
kavacık'ın sağında solunda illa güzel bir ev bulursunuz. hemen aşağısı anadoluhisarı, dere kenarında ya da deniz kenarında güzel kafeler var. yaşanır. servis var mı?

  • co2s2  (11.03.21 11:31:48)
Ortalama 2000-2500 arasi kira odersiniz. Ilk basta ev kurmak icin de masraf olacak tabi. Bir sure sonra toparlanirbdiye dusunuyorum. Sirket iyiyse, ortada birakmayacaksa tasinilabilir.

Kavacik'in neresinde? Eger ikinci kopru yoluna yakinsa kozyatagi civarina da bakilabilir, 500t ile cok rahat gidip gelinir. 40dk suruyordu trafikli zamanlarda.
  • fakyoras  (11.03.21 11:58:22 ~ 11:58:42)
Benim için 25 dk bile çok uzun yol. O da servisle anca kendim araba kullanarak gidip gelemem. güvenli ve yeni bir ev arıyorum. bomontide rezidanslar var aylık 3500 gibi. oradan da gitmek zor mu olur bilemedim. Sanırım bana göre değil bu iş:)

  • ashleybon  (11.03.21 12:15:01)
kavacık iş yeri için anadolu yakasında ev bakmanıza gerek yok. trafik ters yöne işlediği için hemen 2. köprü karşısında bir çok yerleşim yerine oturabilirsiniz.

  • ludwig boltzmann  (11.03.21 12:21:36)
ilk 2-3 ay eşyalı-dönemsel bir ev tutup istanbulu işi evip sevmediğinize bakabilirsiniz. sonra ev tutarsınız.

13.500 fena değil, birikim yapamazsınız ama yaşanır.
  • benaslinda  (11.03.21 12:26:37)
kavacık'ta çalışacaksanız bomonti'de ne işiniz var? hiç kulak asmayın trafik ters yön falan filan diyenlere. o trafik kilitlendiği zaman 2 saat köprüye bakarsınız.

  • co2s2  (11.03.21 12:28:27)
2 aylık dönemsel bir ev bulabilirsem en iyi çözüm o gibi. valizimi alıp gelebileceğim tarz olmalı.

  • ashleybon  (11.03.21 12:54:48)