Fiat Egea mı Volkswagen Polo mu?

iş için 130 bin tl civarı bir araç alma zorunluluğu oluştu. dizel otomatik olacak ve yakıtı az tüketmesi tercihimiz. araçları çok fazla bilmiyorum. boyum 1.85 ben polonun bana dar geleceğini düşünüyorum kardeşim de tabi araç kalitesinden dolayı polo diyor. tabi poloyu maks 2016 model bulabilirken egea 2018 bulunabiliyor ne kadar fark eder bilmem tabi.

aynı segmentte i20, citroen c3, clio gibi araçlar da var. bunlardan da fikir verebilirsiniz. şimdiden teşekkürler.

dizel otomatikse polo alma. vw dsg şanzıman sıkıntısı daha maliyetli olur. ilk hedef sağlamlıksa polo al.

  • mikahakkinen  (07.03.21 06:10:25)
Boyum 1.88 Polo kullanıyorum. Ablamın eşinde şirket aracı olarak Egea var. Açık ara Polo diyorum. Egea konforu olmayan bir araç. Henüz 2 bin km yapmamış araç vites geçişlerinde vuruntu yapıyor. Benim aracım 200 binde daha iyi durumda.

DSG konusu da çok abartılıyor. Sanki her DSG şanzıman kesin olarak bozuluyor gibi bir algı var. Çevremde DSG'li aracı olup da şanzıman arızası yaşayan olmadı. Bu "aşırı sağlam" anlamına gelmiyor tabii ama abartıldığı kadar problemli değil. Öyle olsa VW grubu dünyanın en çok araç satan iki otomobil üreticisinden biri olmazdı. Yıllardır ilk ikide ve birinci olduğu yıllar da var.
  • himmet dayi  (07.03.21 06:48:41)