daire satın alma konusunda yardım

merhaba 375.000 lira nakitim var.istanbul avrupa yakasında. yatırım yada oturmak için bir ev almak istiyorum. şartları zorlayıp ihtiyaç kredisiyle 400 yada 500e tamamlayabilirim. bu konularda çok cahilim.

rezidanslara mı bakayım, dairelere mi, kooperatifler mi, inşaat halindekilere mi, toki falan mı, hangi semtlere bakayım bir yol yordam gösterirseniz sevinirim.

O paralara residence olmaz zaten de, ihtiyaç değil de konut kredisi çek, daha düşük faizi.

Hem ilerde faizlerde indirim olursa yapılandırmaya gidersin. Alacağın ev 10-12 yaşından fazla olmasın, hadi semt ve bina çok güzel 15 yıl diyelim. 2005-2006'dan daha eski yapım tarihi olmasın.
  • John Bloor  (04.03.21 17:42:45)
Temmuz ayını görmeden ev alma. Yaz ayları inşaat sektörü için çok sıcak geçecek, süper fırsatlar görebilirsin.

  • rastinon  (04.03.21 22:08:00)
@john eski olmasın demişsin ama kentsel dönüşüme girecek diye övüyorlar eski binaları ?

  • prizmatik  (04.03.21 23:41:01)
@prizmatik, kentsel dönüşüme girene kadar deprem olursa? Ölüm Allah'ın emri de ölmeyip eziyet çekmek de var.

  • John Bloor  (05.03.21 11:31:17)