avukat maaşları

5,5 yıl kıdemi olan, mesleğe 1,5 yıl ara vermiş, şu anda yeniden iş arayan bir avukatım. Çok iyi derecede birkaç yabancı dil biliyorum, genellikle yabancı müvekkillerle şirketler hukuku ağırlıklı çalıştım. Görüşmede ne kadar maaş istemem uygun olur, şu anda ücretler ne durumda, piyasadan haberim yok. Sorabileceğim kimse olmadığı için buradaki meslektaşlarımdan bilgi bekliyorum. :) Ne bileyim mesela 9bin tl net maaş desem çok uçtun mu derler? Sizlerde durum nedir? Bir de maaş yanında ne kadar yol ve yemek ücreti alıyorsunuz?

8-15k arası alırsınız.

  • archmage mahmut  (04.03.21 14:05:41)
Sektörden uzağım ama yeni başlayan sadece İngilizcesi olan bir tanıdığım 4.5 ile Başladı. İngilizcesi olmayan ise 4 ile falan.

Lokasyon İstanbul.
  • westblack  (04.03.21 14:12:59)
Ben icra yapan bir büroda çalışıyorum, tecrübe 2 yıl + staj. 4,5 net maaş, günlük 20 tl yemek, aylık akbil tutarı 275 tl yol ücreti alıyorum. Artı olarak prim alıyorum ama o aydan aya değişen bi tutar. Ama yıl ortalamasında 500 tl filan oluyor.

İş hukuku yapan büroda çalışan arkadaşım 5,5 net maaş alıyor yol yemek yok. (1,5 yıl tecrübe +staj)

İcra iş şirket danışmanlığı karışık butik büroda çalışan arkadaşım 5 net maaş ve aylık 400 tl yemek alıyor yok ücreti yok. (1,5 yıl tecrübe +staj)

Sizinki gibi yabancı dil yabancı müvekkil olaylarında durum ne bilmiyorum, sanırım benzerdir. 1,5 yıl yzak kalınmış olması dezavantaj ama bence görüşmelerde bu kadar uzak kaldığınızı söylemeyin.
  • turuncu tonlarda  (04.03.21 14:26:50)