İhracatla Uğraşanlara Konteyner Sorusu

Hem fiyatlar iki katına fırladı hem de konteyner bulma sıkıntısı çekiyorum. Bu sorunu yaşıyor musunuz? Kendimden şüphe duymaya başladım artık.

Tüm dünyada boş konteyner krizi yaşanıyor. Çok sayıda haber bulabilirsin konuyla ilgili.

  • kaptan memo  (04.03.21 09:53:26)
Asya'dan Avrupa'ya, Amerika'dan Avrupa'ya konteyner bulmak zor.
Biz bundan 1 ay önce 11 bin dolar oduyorduk konteynere hatta para kazanma değil müşteri kaybetmeme adina.
Kisacasi evet. Bütün dünyada olan bir olay ve bu sebepten getirisi düşük ürünler zor tasiniyor (misal ikea mutfak dolaplarinda sikinti yasiyormus çünkü yer kaplar ama kari yüksek değil haliyle 11 bin dolar ödemeye degmeyebilir)

Malesef böyle biraz daha devam edecek.
  • logisticsmanager  (04.03.21 10:29:37)
20lik 5.5 k usd ye shenzen ambarlı şuan.

  • potsdamer  (04.03.21 10:29:45)
Tüm dünya bulamıyor. Biz dökme yüke döndük bazı müşterilerde.

  • irene  (04.03.21 11:18:23)
benzer sıkıntılar herkeste var, sebebi de çin'in ithalatı büyük oranda azaltması hatta durdurması. konteyner'ler çin'e boş dönmek durumunda kaldığı için fiyatlar ikiye katlanmış durumda.

  • reanarchy  (04.03.21 11:22:19)
ithalat tarafındayım.
çin, tüm dünyaya yine normal şekilde mal satıyor ve bunları konteyner ile gönderiyor. buraya kadar sorun yok. ama çin ithalatı ve tüm dünyadan mal alımını çok azalttı bu süreçte. dolayısıyla çinden giden konteynerlar, gidecek malzeme olmadığı için çine tekrar gitmiyor. böylelikle konteyner bulmak sıkıntı, bulsan bile ücretleri fahiş derecede arttı.
ibnelik çin'de yani.
  • etna  (04.03.21 18:03:05)