DVD Player'la yaşadığım gergin dakikalar ve daha bir sürü şey

Küçük bi ilçede hükümet konağında çalışıyorum. Vatandaşın işlem için beklediği alanda bir dvd player ve buna bağlı bir televizyon bulunuyor. Ben bu kullanılmayan televizyona bazı içerikler derledim (vatandaş beklerken sıkılmasın, eğlenceli ve öğretici videolar izlesinler gibisinden). Fakat bi türlü oynatmayı beceremedim arkadaş. Youtube'dan mp4 olarak inen videoları Cd'ye çektim, olmadı. Avi'ye çevirttim, tekrar denedim, olmadı. Bu defa divx ve mpeg uzantısıyla şansımı denedim, yine olmadı. Av'dan scart'ı seçiyorum, "Desteklenmeyen video" uyarısı alıyorum her defasında. İnat etmiş durumdayım, o makine ya çalışacak ya çalışacak :)

Dvd player: Arçelik dvd 2008 divx player
Televizyon: Arçelik (flashbellek girişi yok)

Ne yapmak lazım? Neredeyse bütün uzantıları denedim.

Not: Kullanmadığınız DVD player varsa ona da talibim, " 'adınız soyadınız' hayratıdır" şeklinde reklamınızı da yaparım.

cd'ye nasıl çektin? direkt olarak kopyala yapıştır yaptıysan olmamıştır. cd dvd yazan programlar var. onlarla yazmayı dene.

  • false pretension  (02.03.21 23:09:10 ~ 23:09:42)
@false pretension
yapıştır dedikten sonra şeffaf görünüyordu, sağ tıklayıp diske yazdır dedim. sonraki denemelerimde bilgisayarcıya yaptırdım.

  • üşüdüm üstümü örtsene hande  (02.03.21 23:29:42)
dvd çalışması için öyle yazdıramazsın. dvd burner lazım.

şu videoyu izle : www.youtube.com
  • false pretension  (02.03.21 23:35:01)
divx player ise divx avi çalışırdı ama öyle codecli video artık yok gibi.

DVD formatı da özel bir klasör içinde 4-5 dosya aslında. (false pretension'un linkindeki program o işi yapıyor herhalde) Eskiden Nero Burning Rom ile çevirir yazdırırdık. Öyle bir şey bulup dönüştürüp yazdır. Özünde mpeg2 olacak ama vob dosyası olacak.
  • nhk ni youkosu  (02.03.21 23:51:05)
İpucu "codec"

Eski oynatıcı olduğu için yeni codecli videoları oynatmaması çok olağan. Eldeki ya da indirilen videoları eski bir codec desteğiyle convert edin. Bir kaç deneme sonrası işinize yarayanı bulursunuz.
  • John Bloor  (03.03.21 10:15:48)
eski bir codec desteğinden kastınız nedir tam olarak? 10 yıl öncesinde kullanılan bir converter program mı kullanmalıyım yoksa o yıllardaki bir uzantıya mı çevirmeliyim? Teknoloji cahiline denk geldiniz şansınıza küsün.

  • üşüdüm üstümü örtsene hande  (03.03.21 20:45:25)