Kablosuz şarj standı

iphone 11, apple watch ve air pods pro var.

her biri için çalışma masamda ayrı kablo uzatıyorum vs. hoşuma gitmiyor pek.

kablosuz şarj standlarını gördüm, hepsini tek bir standa bağlıyorsun, kablo derdi yok bir şey yok. temiz temiz bir görüntü.

ancak hız konusundan emin olamadım?
ben şuan macbook'tan type-c ile iphone'u bağladığımda hızlı şarj oluyor. airpods da aynı şekilde.

bu standları aldığımda tabi ki daha yavaş şarj olacak biliyorum. ama ne kadar yavaş?
örneğin apple'ın kendi adaptörü kadar yavaş mı? o seviyelerdeyse berbat demektir çünkü.

doğru düzgün hızı olan bir şarj standı almak istersem özelliği ne olmalı?

urun.n11.com

şunu gördüm örneğin. ama 7.5w çıkış diyor iphone'a yanlış görmüyorsam. sanırım yeterli değil bu değil mi?

iphone 12 haricinde hepsi max 7.5W zaten

  • aguen  (27.02.21 13:48:19)
a süper.
yani benim macbook pro üstünden "fast charge" yaptığımda da 7.5 ile şarj ediyor öyle mi? 35-40 dakikada %80'e getiriyor.

o zaman bu stand işimi görür diye algılıyorum.
  • tchuck  (27.02.21 18:04:55)
Biraz araştırdım, düz bir şekilde yazmamışlar hiçbir yere smh.

Kablolu 18W, kablosuz 7.5W'a kadar destekliyor. Hız düşünüyorsanız kablosuz almayın demişler. Ama düşük watt ile şarj etmesi batarya sağlığını korur. Benim telefonum 15W desteklemesine rağmen 10W aldım ben de.
  • aguen  (27.02.21 20:58:07)