Ucuz ve hafif laptop önerileri

asus marka 12gb ram 1tb hdd'ye sahip 5 senelik emektar bir dizüstü bilgisayarım var fakat geçtiğimiz sene menteşe kısmı biraz sıkıntı yarattı. mesleğim gereği bilgisayarımı sürekli okula götürmem gerekiyor. fakat gerek tekrar sıkıntı yaratır düşüncesi gerek ağırlığı sebebiyle daha hafif bir laptop almak istiyorum. hafif ve ucuz (max 3-3.5 bin) olması aradığım kriterler içinde. sadece internetten araştırma yapmak, office programlarını kullanmak ve makale indirmek vs. gibi şeylerde kullanıcam. bu konuda önerilerinize açığım.

Dedikleriniz için ben hp 255 g7 aldım babama. Hafif güzel bir şey. Ryzen 3 işlemcisi var ve Windows 10 ile geliyor. 3600tl bence makul.

  • zoghurt  (26.02.21 20:29:37)
@zoghurt

3600'ü nerde gördün yahu bi açtım 4.999 tl diyor?

Sevgili soru sahibi, eğer bilgisayardan çok iyi anlayan bir dost bulabilirsen, hafiflik ve ucuzluk konusunda favori ama sabit hafıza konusunda yere çakılan bir bilgisayar önericem, çok daha geniş hafızalı bir ssd taktırmayı becerebilirsen işin görülür en azından. Hometech markasının bilgisayarları hafif ve ucuz evet. Ben aldığım cihazda hafıza haricinde hiçbir sorun yaşamadım ama hafızayı yükseltemiyorum, 32 gb dahili hafızayla geliyor ve onu da windows yiyor, cihazı kullanacak yer kalmıyor. Eğer dersen ki bu sorunu çözecek çok sağlam adamım var, o zaman bu bilgisayarı onlara bi sor. Hatta bana da yardım ederlerse muazzam mutlu olurum.
  • 1bir1bir1  (26.02.21 23:15:09)
n11’de 3600 lira siz nereye baktınız ki?

  • zoghurt  (27.02.21 14:47:04)