Laptop önerisi

Selamlar,
Bir adet laptop alacağım, çok uçup kaçsın istemiyorum çünkü piyasa biraz düzelince falan bir de masaüstü alacağım.

Amaç; eşim Sims oynayacakmis bir sürü extensionla, bu oyun da çok optimize degil sikinti. Ben de oynarim da Zaman bulmam zor. Ama strateji özledim, bir age of, tropico falan atariz. Yeni stratejilere de bakarım. Bayadir switch/ps4 oynayip duruyoruz.

Onun dışında eşim blogu icin photoshopla alakalı da kullanacak.
Onun dışında da klasik şeyler işte. Evde kullanilacak, o yüzden taşınabilirlik vs önemsiz.
Lenovo y540lar var digerlerine göre ucuz. I5 9300h-1660ti-8gb ram-256 ssd 800 euro.
Bir tane de Almanya'da buldum, yaşadığım yerde yok bundan. Ryzen 7 4800h, 16gb, 512 ssd, 2060 6gb 1120 euro yani arada 300 euro fark var.

Ne dersiniz? Cok mu pahali, gereksiz mi olur? Tedarik sorununun bu sene cozulecegine inancim sifir o yüzden fiyatların oyle düşeceğini falan düşünmüyorum gelecek bir kac ay anca kampanya olursa falan.
Teşekkürler şimdiden.

İki bilgisayar arasında performans olarak çok fark var. Grafik işleme de yapılacaksa 300 euro'ya değer bence.

Neredeyse her parça iki kata kadar daha güçlü
  • lancelot du lac  (26.02.21 12:42:34)