Üreticiden mal alıp internet pazaryerlerinde satmak

Sizce mantıklı mı?

malın fiyatı, bütün masrafların vs. toplamına x dersek ve sattığın fiyata da y dersek. y eğer x'ten büyükse evet mantıklı.

  • papuayenigine02561  (25.02.21 18:13:45)
al-sat ticareti işte, niye amerika'yı keşfetmek mantıklı mı gibi bir soru sordunuz anlamıyorum. aldığınız fiyatın üzerine masraf ve kâr koyup satacaksınız sonuçta. önemli olan ne satacaksınız.

  • uuth  (25.02.21 18:17:28)
Satabileceksen tezek satmak bile mantıklı.

  • etna  (25.02.21 18:21:47)
Soru anlaşılmamış galiba. Sorunun odak noktası kendi üretimimiz olmayan şeyin alıp satımı.

  • havadakarada  (25.02.21 18:28:33)
neden mantikli olmasin? maliyetinin uzerine karini koyarsan ve bu kar seni tatmin ederse sat tabi

bir cok perakendeci bu sekilde yapiyor, yalniz olmayacaksin

her satici ayni zamanda sattigini ureten degil
  • exlibris  (25.02.21 18:35:58 ~ 18:36:43)
100 esnaftan 90ı böyle yapıyor zaten. önemli olan ne satacağın

  • plastic_angel  (25.02.21 19:00:47)
Iki arkadaşım böyle yapiyor. Kendileri gibi yapan binlercesi var. Hayatlarında üretimin ü'sünü bilmezler ama kahve/temizlik malzemesi/maske/meyvr sebze hepsini sattilar/satiyorlar.

  • logisticsmanager  (25.02.21 19:09:52)
amazon fba ile bunu yapıyorsun, misalen bir biblo hayal ettin, bu bibloları üreten üreticiler var, onlara bu aklındaki tasarımı söylüyorsun, bir kaç çizim ve demo ürün yapıyorlar diyorsun ki tamam bundan 1000 adet üret, bu sırada sende marka ve barkod başvuruları yapıyorsun ki bunlar dijital olarak yapılıyor zaten, ürünler paketlendikden sonra bir palette ne kadar ağırlık olduğunu ve boyutları öğreniyorsun (üreticilerde salak değil bu bilgileri veriyorlar sana zaten de neyse) sonra taşıma firmalarından bu bilgilere göre amerika yada hangi ülkede satış uyapacaksan o ülkenin amazon depolarıan üreticinin deposundan taşınmak üzere diye fiyat alıyorsun, uygun olanı ile gönderiyorsun ve amazondan satıyorsun. tüm depolama, kargolama, iade vs. ile amazon ilgileniyor senin tüm enerjin ise ürünü pazarlayabilmek ve tutarsa devamlılığını sağlayabilmek üzerine yoğunlaşıyor.

tabii burada hesap kitap yaparken kuruşları dahi hesaplaman lazım ki maliyet ve satış rakamı mantıklı olabilsin bir kaç kuruşluk hata zarar etmene neden olabilir
  • selam  (25.02.21 23:31:36 ~ 23:33:19)