8 seans online terapi ne kadar işe yarar

uzun zamandır terapiye gitmek istiyorum fakat maddi durumum el vermiyor. hiwell diye bir uygulama gördüm. sorular cevaplıyorsun seni uygun psikologa yönlendiriyor, online görüşmeler yapıyorsun. tek seans 200 tl, 8 seans alırsan seans bası 150 tlye geliyor.

genel olarak sorunlarım anksiyete, geçmişe bağlı bazı sorunlar, ailesel sorunlar, iş stresi gibi. sorum hem bu uygulamayı duydunuz mu, kullanan varsa nasıl? hem de terapiye gidenler 8 seansta ne kadar ilerleme kaydettiniz?
bu sorumu psikologa da ön görüşmede soracağım ama kendisinin işi olduğu için 8 seans işe yaramaz demeyeceğini düşünüyorum.

Seansların sıklığı da önemli. 2 hafta 1 seans yapsanız 4 aya yakın süre yapar. O süre de maddi durumunuz bir 8 seans karşılayacak kadar elvermez mi ?

Kötü senaryo üzerinden konuşuyorum yetmezse diye.
  • fezagezgini_4  (25.02.21 16:34:11)
ben benzeri bir uygulamayla 10 seans yaptim. hic yoktan iyi.
ilk konustugum adam allah gibi idi. cok tatmin olup, kaydoldum. sonra seanslar icin yonlendirdikleri mal bir psikologa denk geldim. neden mal, cunku yazili olarak bildirdigim kendimle ilgili seyleri okumamis. tekrar ayni sorularin sorulmasi cok irrite etti. benimki sirket ustunden free bisi idi. cok da ucuz degildi.sorsan odullu sirket.

tavsiyelerim.
1) on gorusmede, varsa specific sorunlarini anlat. sana atanacak olan psikologun bu konuda tecrubesi oldugunu teyid et.
2) sanal kart ile ode, sacma cikarsa, iptal edebilesin
3) benim psikolog super degildi, ama en azindan know how iyiydi, bana yeni ufuklar acti. 150 tl buyuk para degil. dene derim. dertlerini cozecektir demeyecegim, ama ufuk acmasini bekleriz en azindan. zaten cognitive terapiler cok uzun olmuyor genelde saniyorum.

bu arada on gorusme, onlarin acisinda satis gorusmesi. tabii ki sana olumsuz konusmayacaklardir.
  • camussar  (25.02.21 16:37:40)