Karınca istilasına çözüm?

İyidir diye Bayer Blattanex granül aldım. İlk işe yaradı sonra dokunmamaya başladılar. Çözümü olan var mı?

www.hepsiburada.com
şu hemen işe yaramıştı bizde

  • elorelia  (24.02.21 14:08:58)
k othrine al. Küçük bir pompa ile duvar diplerine, supurgeliklere sık.

m.n11.com

www.hepsiburada.com

İki linki de rastgele attım. Daha ucuzu kesin vardır.
  • westblack  (24.02.21 14:10:00)
-2 katta yaşarken evi karınca basmıştı. Karınca sinek ve un kelebekleri yiyeceğe gelir. Ortada açık şeker, galeta unu vs gibi şeyler varsa böcekler dadanır.
Ben unuttuğumu fark ettiğim küp şekeri çöpe atıp ortamdan yok edince karıncalar da gitti.

Yem yoksa böcek de olmaz özetle. Sorunu kaynağından çözmeniz gerek. Özellikle karıncalar besin kaynağı olmayan yerde gezinmezler. O ilaçlar geçici çözümlerdir.
  • Unde bach canim  (24.02.21 14:25:28)
Zamaninda cok magdur olmustuk ayni sebepten ve bir turlu cozememistik sorunu.

Unde bach'in dedigi gibi karincalar yiyecege gelir. Ama onden kesif icin birini gonderirler. Bu arkadas yiyecegi tespit ettikten sonra konumunu kaydedip kabileyi yanina almak icin geri doner. Cozum icin siz bi parça seker birakip gözlem yapin. Kesif gucunu yiyecegin yaninda gordugunuzde o ayrildiktan sonra sekeri kaldirin. O kadar karinca geldiginde hic bir sey bulamasinlar. Bir kac denemeden sonra bu arkadas toplum icerisinde yalanci konumuna duseceginden artik kimse ona inanmayacak ve soyledigi adreslere is gucu yonlendirmeyecek.

Bu yöntemi bi yerde okumuştum. Bence denemeye deger.
  • Kirmizibavul  (24.02.21 18:57:24)
k othrine +1

Bizde hamam böceği bile vardı. Yeşil alan çok diye örümcek de çok olurdu. Hepsine çare oldu. Kokusu da yok. Hatta evi temizledim, her yere sıktım. Birkaç gün ceset topladım. 4 aydır falan kafam rahat.
  • makarnacanavari  (24.02.21 19:10:46)