Leş gibi kokuyorum :(

Evet bildiğiniz kokmaya başladım, çürüyorum sanırım.

29 yaşında kadınım. Bu yaşıma kadar sporda bile zar zor terlerdim ve hiç koktuğumu hatırlamıyorum. Ama son 2-3 ayda havalar soğuk olmasına rağmen kol altlarım terliyor. Özellikle ani bir stres yaşadıysam (bardak düşürmek gibi basit şeylerde bile) bir anda ter boşalıyor gibi oluyor.

Daha da kötüsü kol altlarım kokuyor. Hem de böyle baharatlı gibi. Duştan çıktıktan 2-3 dakika sonra kokmaya başlıyor, inanılmaz bi şey yani.

Duş jeli kullanmıyorum, sabun kullanıyorum. Kol altlarımı pudralamayı denedim. Roll-on, deodorant vs. tabii ki de denedim ama kokuyla birleşince daha da iğrenç oldu. İş yerinde günde 2-3 kez soyunup kol altımı yıkıyorum. En son dün dayanamadım DEZENFEKTAN sıktım..

Beslenme düzenimde herhangi bir değişiklik olmadı. Zaten baharatlı beslenmem; pastırma, sucuk vs. yemem.

Neden oluyor olabilir bu? Lütfen imdat montla oturuyorum her yerde :(

pamuklu rahat şeyler giyin. stres yapmayın sıcakta oturmayın. deotak deneyin bi de.

  • glamdr1ng  (24.02.21 11:42:28)
Hocam yakın zamanda kan tahlili yaptırdın mı? Bir de kadın doğum uzmanına görünmen mini bir tavsiyem olur.
muhtemelen hormonal bir sıkıntıdır ve su sabun vs. uğraşmak yerine kökenini bulursan rahat edersin.

Ha baktın bir şey çıkmadı ve çözülmedi, en kötü ihtimalle koltuk altı botox uygulatırsın. Ama bence sorun hormonal çıkar ve çözülür.
  • lcha  (24.02.21 11:49:15)
Hormonal bir problem olabilir. Ya da yeni kullanmaya başladığın bir takviye, ilaç, pharmaton vb bir şey varsa etkiliyor olabilir.

  • pandispanya  (24.02.21 11:54:33)
doğru kan tahliline derim. hormonal bir bozukluk büyük ihtimal.

  • invictae  (24.02.21 12:14:09)
kan tahlili +1 her şey normalse başka bir yerde sıkıntı vardır büyük ihtimalle.

  • candide  (24.02.21 12:32:10)
Kokuyu siz mi duyuyorsunuz, Kimseden teyit aldınız mı kısmı da çok önemli tabi.
Öncelikle Aile Hekimine gidip kan tahlili isteyin. T3,T4, TSH ı özellikle isteyin. Bir şey çıkarsa Aile Hekimi zaten yönlendirir. Çıkmazsa Dahiliye uzmanına görünün.

  • Mirket  (24.02.21 12:33:00)
sorun dışarıdan değil anlaşılan.

  • silver apple  (24.02.21 12:38:23)
valla ayni durum kismen bende de var. hatta esrar kokusu ile ayni kokuyor, koltuk altim. nette baktim, varmis ben gibi insanlar.

koltuk alti terlerse kokar, yapacak bisi yok, care roll on. neden kokuyor kismi hormonal, deli stres yapma bence.neyse ne.
  • camussar  (24.02.21 13:03:14)
Bu durum stres kaynaklı olduğu için bu stres durumunun üzerine gitmek lazım. Ben krem kullanıyorum çok işe yarıyor. Banyodan hemen sonra güzel bir krem kullanın. Nivea'nın mavi teneke kutudaki kremleri çok güzel, banyodan hemen sonra koltuk altlarınıza bunu sürerseniz ter kokunuzu hafifletecektir. Hatta kokuyu sıfırlayabilir.

Banyoda sabunlanırken kullandığınız lifi, süngeri vs yani ne kullanıyorsanız değiştirin, aynı şekilde kullandığınız sabunun markasını değiştirin. Temiz, yeni bir lif alabilirsiniz, sabunlanırken koltuk altlarınızı daha fazla sabunlayın, bol su tutun.
  • GoodMorningTeacher  (24.02.21 13:31:37)
Rexona Clinical Protection
Shower Clean
diye bir ürün var kol altına sürülen bir ürün. ondan alıosun kullanıosun hiçbir derdin kalmıyor. Beyaz bir kutusu var.
  • erty_ksk  (24.02.21 16:09:21)
Epilasyon yaptırdıysanız çok normal.

Ben 3 seans sonrası bıraktım. Epilasyona başlayınca kokmaya başladım çünkü. Epilasyonu bırakınca, kıllar eskisi gibi olmaya başlayınca koku da gitti. Ben ağda bile yapmıyorum. Direkt permatik. O kılın çıkmasının bir sebebi var çünkü.
  • makarnacanavari  (24.02.21 19:13:27)