Karanlıkta kitap okumak için

-kitap okuma gözlüğü
-led panelli kitap okuma ışığı (sayfa arasına konan)
-mini kitap okuma lambası (sayfa başına tutturulan)

Tecrübe ettiyseniz hangisini almamı tavsiye edersiniz? Trendyoldan alacağım. LED panel almak istiyorum ama bir süre sonra gözü ağrıtıyor diyorlar

kitap okuma gözlüğüm var ve mini kitap okuma lambası kullanmışlığım da var. led panel kitabın sayfalarına yanlışlıkla zarar verebilir ve kitapa küçük gelebilir. kitap okuma gözlüğü uzanırken falan okursanız rahat olmaz, bir de tüm sayfayı aydınlatamıyor yönü ayarlanmadığı için. en mantıklı seçenek mini okuma lambası.

  • olutaklidi  (23.02.21 00:47:14 ~ 00:49:03)
Üçünü de kullanmış biri olarak kitap okuma gözlüğü diyorum.
Mini kitap okuma lambası da olabilir ama kitaba değil de başucunda bi yere tutturup ışığını kitaba düşürebilirsen.
O led panelli dediğin şey akıllara zarar bir şey. Kesinlikle uzak dur derim.
  • Mirket  (23.02.21 01:39:46)
Üçünü de denedim ben de. Led panel başta çok iyi geldi diye düşünmüştüm ama sonrasında okumak zorlaşıyor gözü alıyor ışık ve sanki bir şekilde sanki odaklama beceriniz azalıyor gibi, bir de çizilmişti benimki bir iki haftada, birkaç ay sonra dayanamadım çöp oldu.
Gözlük bende işe yaramadı ışık gözüme de yansıyordu onu bir gün bile kullanamadım.
İkeanın klipsli led lambaları var çareyi onda buldum. Benimki tam tamına on senedir çalışıyor şuan, ki uzunca bir süre balkonda ikamet etti nemli bir yerde, bana mısın demedi. Kesinlikle oyum lambaya. Ama panel odada sizden başka birileri varsa daha makul, ben de yurtta yaşarken denemiştim yıllar öne mecburiyetten.
  • kullanıcıadımbuolsun  (23.02.21 01:51:43)
Kafa lambası. Kamp için olanlardan.

  • habarbey  (23.02.21 02:15:35)
Biliyorum soruyu sormadaki amacınız farklı ancak ben kitap okuma lambası filan almayı düşünürken bana e-kitap okuyucu aldılar ve açıkçası bütçeniz yettiğinde en iyisi o olabilir.
Boyuna geçirilen tipleri var eğer yatarak değil oturarak okuyorsanız onlar da iyi olabilir. En kotu ihtimalle alacağınız ufak bir klipsli lambayı tişörte bile tutturup ayarlamanız mümkün olabilir. Ancak ben olsam kamp lambası bakarım sanırım bir başka yorumda belirtildiği gibi.

  • now what  (23.02.21 06:35:19)