Tüm hesaplarımın hacklenmesi

Dün banka hesabımda yapmadığım bir harcama gördüm apple store faturalı. Telefonumda alakasız bir uygulamaya abonelik var. Aboneliği kaldırdım. Garantiye harcama iyirazı yaptım. Bu sabah kalktığımda mail inboxım tamamen silinmişti. Bilgisayarımı açtım bomboş. Böyle bir şey nasıl olabilir? Hem telefona hem bilgisayara hacklenme durumu olabilir mi? Beni kim neden hacklesin normal bir insanım.

Kullandigin sifreler ayniysa bir yerden bir yere gecerek her yere ulasmis olabilir.

  • fakyoras  (20.02.21 11:03:10)
geçmiş olsun.
tüm işler bitince gmaile ulaş, hesabım hacklendi vs konulu. şuan doğrulama için snaa ne soracaklarını bilmiyorum ama son gelen mailleri sorabilirler. kutun boş olduğu için bu da işe yaramayabilir ama en iyi ihtimalle hesabı geri alırsın.

bi de email, fb, insta gibi sitelerde mümkün olduğunda 2 step verification olayını aktif hale getir. telefonuna mesaj gelsin, kod gir vs vs.
  • sttc  (20.02.21 11:41:53)
tamam aboneliği kaldırmışsın da şifrelerini neden değiştirmedin? önce banka, sonra mail hesaplarından başlayarak tüm hesaplarındaki şifreleri değiştir, bilgisayarında da av kullanmıyorsan mutlaka yükle (kaspersky olabilir) eğer kredi kartın hesaplarında kayıtlıysa kartlarının da numarasını değiştirmeni öneririm.

neden hacklemesinler ki, 1000 kişiden 10 dolarlık ufak uygulamalar alsalar 10000 dolar yapar, mis gibi para.
  • roket adam  (20.02.21 12:35:45 ~ 12:36:16)
Her şeyin şifresini değiştirdim. Anlamadığım şey apple store bir uygulama yüklerken mutlaka yüz tarama yapıyor. Durduk yere telefonuma vpn benzeri bir uygulama nasıl yüklenebilir?

  • suicides underground  (20.02.21 16:27:21)