Astigmat yüksek olunca dereceli Güneş gözlüğünün dezavantajları olurmuş

Doğru mu bu?

Ne gibi dezavantaj?
4 derece astigmatım yaklaşık 4 hipermetropum var. Seiko cam yaptırdım. Gayet güzel

  • ykyt  (12.02.21 21:48:08)
Ne gibi derken? Cevabı bilsem sormam zaten :)

  • mezarkabul  (12.02.21 22:18:26)
doğru ama bu dezavantajlar sağlıkla değil cüzdanla alakalı. özel yapım cam oldukları için normal güneş gözlüğünden çok daha pahalı olurlar.

  • tururo  (12.02.21 23:28:36)
Düşük ışıkta astigmat daha rahatsız edici oluyor. Göz muayenesinden sonra hem optik hem de güneş gözlüğümün camlarını yeniledim. Numaraları aynı olmasına rağmen güneş gözlüğüyle diğeriyle olduğu kadar keskin göremiyorum. Ha numarasız güneş gözlüğünü hiç kullanamıyorum, takmam daha iyi.

  • reactionic  (13.02.21 12:28:32)
Astigmat varsa çok kavisli modelleri kullanamazsınız hocam.
Rayban damla gibi düz model tercih edinilmelidir örneğin.
Kavis arttıkça görüntü kaybı olur camın her yerinden net görüntü alamazsınız
  • gatherer  (13.02.21 16:58:36)
arkadaşların dediği doğru, kavisli camı olan çerçeve seçemiyorsunuz. benim gözlükçüm şunları alabilirsin diye çerçeveleri önüme çıkardı aralarından police marka bi tane seçtim. ayrıca yine dedikleri gibi pahalı oluyor. ama verdiğin paraya değiyor. hep yüksek dereceli astigmatlı olduğumdan hiç güneş gözlüğü takamamıştım ama bunları alınca dünya varmış dedim. gözlerimi kısmadan hayata bakmak ve net görmek paha biçilemez.

  • ykyt  (13.02.21 19:29:16)