Çalışma sandalyesi

Evden çalışmaya geçtiğimizden beri normal sandalyedeyim, çok bi ağrı sızı olmuyor spor-pilates yaptığım için bence fakat yine de çalışma sandalyesi alsam çok fark yaratır mı? Fiyatlar 500-1000 gibi hep, değer mi?
Bi de ürün tavsiye ederseniz sevinirim. İkeada varsa direkt bugün almayı düşünüyorum.

Bence fark eder. Ofise gittiğim zamanlarda 10 saat aralıksız otursam da evdeki gibi kıçımın ağrıdığı olmuyordu.

Şimdi yeni bir işe gireceğim yakın zamanda. Evden çalıma yoğun şu anda. O yüzden şu linkini verdiğim koltuktan almayı düşünüyorum.

www.ikea.com.tr

Ancak sanırım iş yerinde ergonomi desteği olacak. Direkt koltuk mu alırlar, bir kısmını mı karşılarlar bilmiyorum. Ona göre alacağım.
  • himmet dayi  (12.02.21 12:38:04)
Ben de yoga ve pilates yaptığım için sağlam kalırım zannediyordum ama neredeyse 1 yılın sonunda bittim. 4 gündür sırtıma bıçak batıyormuş gibi bir ağrım var. Ağrıdan ağlıyorum, eğilip doğrulamıyorum. Dün gece apar topar hastaneye gidip 1300 lira da para verince anladım ergonomik çalışma sandalyesinin kıymetini. Zamanında alsaydım, dün bu sıkıntıyı çekmeyecektim.
Ben de aşağı linkini verdiğim sandalyeyi almaya karar verdim araştırmalarım sonucunda. Kendini seviyorsan rahat bir çalışma ortamı yarat kendine.

www.ikea.com.tr
  • irene  (12.02.21 12:54:29)
şunu alsam yeterli olur mu acaba www.ikea.com.tr
bin lirayı geçmek istemedim

  • turk kizi  (12.02.21 13:03:22)
Şimdi bütçe yoksa yoktur da hastane mevzusunu şu sebepten anlattım, ben de pahalı geldiği için almamıştım ancak aynı parayı hastaneye verdim. Do the math...
Ben buna benzer bir modeli denedim mağazada, çok rahat olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca bu modeli ikeadan başka yerlerde daha ucuza bulabilirsin. Boşuna 800 küsür tl verme madem buna.
Ekşi’de benim ve himmet dayı’nın önerdiği sandalyelerin karşılaştırmalı entryleri var. Bence bir bak. 500 tl daha az vermek için fayda sağlamayacak bir şey alma bence.
  • irene  (12.02.21 13:07:43)
ben ikea dan ucuz bir tane var, mağazalarında da onu gösteriyorlar hep, onu almıştım. sırt kısmı iyi ama oturma kısmı iyi olmadığı için ince bir minder kullanıyorum.

ama böyle uzun süre evden çalışacağımı bilseydim daha konforlu bir şey alırdım. bir de minder ve sırtlık da alırdım. hatta ayak için yükseklik de alınabilir. bir de laptop için yükseltici de olabilir.
  • silver apple  (12.02.21 13:32:52)
bu gönderdiğiniz beyazdan var bizim ofiste, rahat ama şahsen bence en önemlisi boynunuzu yaslayabilmeniz. kafa boşta olunca sorun yaşıyorum ben.

benimki şu, tavsiye ederim: www.ikea.com.tr

ben ofistekini eve getirdim bu arada, öyle bir imkanınız olsa keşke. fiyatlar uçmuş. 750 liraya mı ne almıştık biz bunu.
  • bir garip melek  (12.02.21 15:33:40)
Uzun süredir evden çalışıyorum ve linki verilen "İKEA beyaz" denen JARVFJALLETi geçen sene eve aldım, hiç memnun değilim. Görünüşü güzel ancak o kadar, özellikle oturma yeri 1 saat kadar bile oturduktan sonra inanılmaz rahatsız, demir gibi. Bel desteği ve oturma desteği de denedim, hiçbir şey işe yaramıyor. Görsellik dışında F/P açısından oldukça vasat bence. 10 yıllık da garantisi var:)

  • Bluesque  (12.02.21 18:29:46 ~ 18:42:50)
Evdeki oyuncu koltuğunu satıp ikea Markus aldım,boynumu dayayabilirim diye ancak 1.87 boya kafi gelmedi Markus...Boynum yine boşta.Oyuncu koltuğundan sonra biraz da konforsuz geldi.
Ayarlanabilir kafalıklı koltuklara bakmanızı öneririm ,ayrıca laptopu ya da masaüstü pc ise monitörü yükseltmek şart.

  • arenas  (12.02.21 19:08:13)
bence hiçbir sandalye almadan önce bel desteği ve oturma simidi alıp evdeki koltuğunuzu bir deneyin.

oturma desteğini koyduktan sonra koltuğunuzun zemini yumuşak mı değil mi pek bir önemi kalmıyor zaten. bu ikisiyle belinizi koruyabilirsiniz. ama ileride sırtınız ve boynunuz ağrırsa yukarıdaki pahalı koltuklardan almanız gerekir muhtemelen.

www.medikalsat.com

www.trendyol.com
  • ardt  (12.02.21 19:39:58 ~ 19:41:03)