İzmir İçi Ulaşım Sorusu

Merhaba;

Önümüzdeki hafta iş için Kemalpaşa'ya gitmem gerekiyor. İşim saat 09:30'da olduğu için bir gün önceden gelip, İzmir merkezde konaklayıp sabah Kemalpaşa'ya geçmeyi düşünüyorum. Bununla ilgili bazı sorularım var, şöyle ki;

Kemalpaşa'ya ulaşım açısından makul olan Bornova tarafında konaklamak gibi düşündüm. Bu mantıklı mı? Yani akşam havalimanından ulaşım ve sabah Kemalpaşa'ya ulaşım açısından ( toplu taşıma ile ) en makul nokta Bornova mıdır? Değilse nereyi tavsiye edersiniz.

Bir de akşam 8 gibi ineceğim, rötardı uçaktan inişti falan derken saat 9'u geçecek sanırım. İzban'dan metroya aktarma ile geçmeyi planlıyordum fakat, yasak saatinde sefer olur mu ya da çok mu az olur bundan da emin değilim.

Yarcımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Eğer işiniz sadece Kemaplapaşada ise Ankara caddesi üzerinde Ramada var (Kemalpaşa) orada kalabilirsiniz. yok merkeze yakın olmak istiyorum, iş saatleri dışında başka işlerimde var, onları da halledeceğim diyorsanız. Bornova.

Bornovada metro'dan indiğiniz zaman oradan kalkan Kemalpaşa dolmuşları var. onları kullanarak Kemalpaşaya gidebilirsiniz. Metro ve izban seferleri büyük ihtimalle websitelerinde yazıyordur. bir kontrol edersiniz.
  • draconas  (11.02.21 11:36:13)
Bornova mantıklı, ama bornova'nın neresi ve kemalpaşa'nın neresi olduğunu söylersen daha detaylı bilgi vereyim.
Diğerini bilmiyorum.

  • pati  (11.02.21 11:36:53)
@draconas

öncelikle teşekkürler, akşam inip sokağa çıkma saatinde Kemalpaşa'ya toplu taşıma bulabileceğimden emin olamadım, yoksa Kemalpaşa'da kalmak daha mantıklı olurdu benim açımdan da.

@pati

öncelikle teşekkürler, havalimanından gelip, Kemalpaşa Adliyesi'ne gidicem. Bornova'nın neresi olacağı konusunda hiçbir fikrim yok. Bornova'yı sadece araştırarak buldum, detay bilgim ne yazık ki yok.
  • arma aski  (11.02.21 11:50:45 ~ 11:51:08)
www.izmirmetro.com.tr

2. sorunuza cevap olarak yasak saatinden 00.20'ye kadar yarım saatte bir metro geliyormuş. otelin bornova'daki konumuna bağlı olarak metro beklemek yerine halkapınar izban'dan taksiye atlasanız 30-40 lira tutabilir. çünkü zaten halkapınar'dan bornova metroya gitseniz bile taksiye binmeniz yüksek ihtimal o saatte.
  • amugochi  (11.02.21 12:05:46)
@amugochi

evet halkapınar'dan taksi mantıklı duruyor. teşekkürler.
  • arma aski  (11.02.21 12:20:10)
Ramada'da kalmak çok mantıklı olur o zaman. Ama akşam taksiyle gitmek durumunda kalırsın oraya. Ramada'da kalırsan kemalpaşa (ulucak) dolmuşu önünden geçiyor. Bornova'da kalırsan da manisa kavşağı (metro ege üni durağının oralar) veya bornova metro yakınlarında kalırsan oralardan da kemalpaşa dolmuşu geçiyor, ulucak olmayana binersen daha kısa sürede gidersin. Her iki dolmuş da kemalpaşa adliye'nin oradan geçiyor.

Edit: veya bornova olmasa da metro güzergahı üzerinde bir yerde kalıp sabah metroyla bornova'ya geçip oradan dolmuşa binebilirsin.
  • pati  (11.02.21 12:48:38 ~ 12:51:04)
Ulucak Ramada +1

Onun dışında nerede kalırsan kal Bornova metrodan ve Manisa kavşağından Kemalpaşa dolmuşları kalkıyor.
  • westblack  (11.02.21 13:12:48)