saat tavsiyesi

hem gunluk hem de formal ortamlara uygun kacabilecek tissot, seiko, orient, citizen, hamilton bandinda hangi modelleri onerirsiniz? hakikaten soyle klas bir saat olabilirse muthis olur.

bütçe nedir?

  • rentts  (08.02.21 15:04:57)
seiko presage kullanıyorum deri kayışlı. çok memnunum

  • kisa  (08.02.21 15:05:26)
frederique costant öneririm, her bütçeye uygun güzel saatleri var.

  • Bu yol nereye gider bilmem ama yürüyorum işte  (08.02.21 15:06:56)
@rentts
4-5 bin liraya kadar cikabilirim.
@kisa
hangi model kanka.
  • baldur2  (08.02.21 15:07:21 ~ 15:09:02)
Ben nedense armani saatleri çok beğeniyorum. Tam söylediğin kullanıma uygun gibi geliyor.
Misal: www.saatvesaat.com.tr ya da www.saatvesaat.com.tr

  • pandispanya  (08.02.21 15:12:48)
www.saatvesaat.com.tr

Lütfen asla ama asla işi saat olmayan markadan saat almayın. Armani, polo, diesel, guess, tommy vs vs.

Bahsettikleriniz hepsi iyi markalar. Benim tavsiyem otomatik bir saat almaniz, ozellikle o fiyatlara çıkmısken.
Buna ek olarak da spor tarzi casio gshock alin kafaniz rahat olsun. Ya da bir adet seiko 5 nato kayis ile.
  • logisticsmanager  (08.02.21 15:22:39)
wainer bak ben memnunum. hatta deri kayışı değiştirip silikon takınca daha bi memnun oldum.

  • erty_ksk  (08.02.21 16:07:45)
@bu yol; casio saat markasi, üretimini nerede yaptığının önemi yok. Ben de amerikan firmasinda calisiyorum ama ürünler Filipinler ve Asya'da yapiliyor. Ama kimse de gidip markamizi bu sebepten kötülemiyor. Çünkü üretim kendimizin, dizayn kendimizin, icindekilerin tasarımı vs kendimizin.

Moda markalari saatin üstüne sadece marka yapistirip geciyor. Misal armani, kors, marc jacobs, diesel vs saatler fossil tarafindan uretiliyor. Bunlara marka icin para vermek yerine fossil almayi tercih ederim. Ki casionun kendi fabrikasinda üretmesi ile moda markalarinin fason urettirmesi sizce ayni sey mi?

Bir de casionun farki surada; malzeme bulmasi, tamir ettirmesi vs hepsinden daha kolay, gshock oldugu icin zarar görmesi çok zor. Ama aramizda armani saat 5 yil hic sıkıntı cikarmaz diyebilecek var mi? Ya da sıkıntı olsa hemen yetkili armani servisi var mi?
Yani 5 bin lira para verilecekse armaniye degil seiko presage'a verilir.
Ha gene de kişinin kendi tercihi, 5bin liraya armani de alinabilir.
  • logisticsmanager  (08.02.21 16:10:13)
@logisticsmanager;

daha detaylı anlatmam gerekirse, kullanılan mekanizma eta, bu mekanizma ünlü saat markalarının replikalarında ve saymış olduğun markalarda kullanılan bir mekanizma.
tek bir farkla, aynı eta üst segment saatler için 2824-2 üretiyor, bu mekanizmayı isviçreli ünlü saat markalarının çoğu kullanıyor.

O almayın dediğiniz markalar da eta kullanıyor casio'da eta kullanıyor. Bir fark yok. casio g-shock ile armaniyi kıyaslamak ise tamamen jeep ile binek arabayı kıyaslamak gibi. Çünkü g-shock zaten dayanıklı bir saat, armani'nin ise o segmentte ürettiği bir saat yok çünkü müşteri profili tamamen farklı.

Aynı segment saat üretse kıyaslama mantıklı olabilir ama şu durumda elma ile armut gibi kalıyor bu kıyas. mekanik bir saat alınmayacaksa casio ile armani'nin arasında bir fark yok. ikisinin mekanizması da aynı üretim yeri de aynı.
  • Bu yol nereye gider bilmem ama yürüyorum işte  (08.02.21 16:59:48)
  • birfincankahvedahaisteyenadam  (08.02.21 18:36:57)
Teknik olaylarından pek anlamıyorum ama kullanıcı olarak yeri gelmişken belirtmek isterim. Başlangıçta biz de misalen Armani’ye önyargılı bakıyorduk. Şu an eşimin 5-6, benim de 2 tane bu marka saatimiz var. En eskisi 9-10 yıllık, en yenisi de 4-5 yıllık. Şu ana kadar kayış problemi dışında hiçbir problem yaşamadık ikimiz de. Kayış için de saat&saate gönderdik, yenileyip gönderdiler. Lacoste’dan ayakkabı almak gibi facia bir durum olduğunu düşünmüyorum :D Dediğim gibi, mekanikten anlamam ama kullanıcı tecrübem bu şekilde.

  • pandispanya  (08.02.21 19:03:17)
5 bin bütçe varsa bu Saydığın Markalardan en ıyisi hamilton modelde verecek olursam intramatic

  • all girls dream  (08.02.21 20:36:13)