Böyle bir podcast dinler miydiniz?

Merhabalar, ne zamandır aklımda olan bir proje var ama herhangi bir insan oturup dinler mi bilemedim:) eğitimle ilgili yarı bilgilendirici yarı goygoy bir podcast dinlemek ister miydiniz? Yani aklımda konuşacağım bir sürü konu var, farklı eğitim sistemleri,testlerimiz, spesifik branşlardan daha goygoy, öğrencilerle yaşadığımız olaylar gibi gibi. Sizin ilginizi çeker miydi?

Teşekkürler

Eğitim sektörüyle teması olmayan biri olarak benim ilgimi çekmedi.

  • pass  (29.01.21 22:40:58)
hayır.

  • westblack  (29.01.21 23:21:29)
Hayır

  • freebird5406_2  (29.01.21 23:26:44)
komik bir insan olduğuna inancın tamsa yap ama materyal kulağa aşırı sıkıcı geliyor.

  • sinek kral  (30.01.21 00:17:24)
podcast zaten dinlemem bunu hiç dinlemem.

oturup başkalarının muhabbetini 1 saat dinleyemem hayatta
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (30.01.21 00:19:52)
Tamamen ne kadar ilgi çekici bir insan olduğunuza bağlı, hali hazırda podcast dinleyen insanların ilgisini çekebilir bence denemeden bırakmayın. Fakat prodüksiyon kalitenize dikkat etmeye çalışın bir sürü online video var neler yapmanız, nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatan ve en ucuzundan bile olsa azıcık bi ekipman almaya çalışın derim ben. İçeriği dev güzel, yandım allah güzel bile olsa kötü kaydedilmiş bir podcast dinlenilmez bence.

~Fevkalade spesifik bir konuda oturup 50 saat üzerinde yayın yapmışlığımız var bi şekilde dinlendi az çok, birileri buldu dinledi.
  • hedep  (30.01.21 00:32:52 ~ 00:33:55)
açılın ben geldim. ben dinlerim. neden? 32 yaşında eğitim fakültesi'ne öğrenci olarak girdim. hiç ilgim olmayan eğitim bilimleri nosyonu edindim. ben normalde bilgisayar programcısıyım sadece zevkten dgs'ye girip öğretmenlik (böte) kazanınca girip okudum.

şimdi gelelim dediğinize. podcastler ile ilgili istatiki veriler araştırırsanız zaten çok çok az ilgi gören bir olay olduğunu görürsünüz. podcastlerin neredeyse tamamına yakını 10 yayını görmeden tarihin dehlizlerinde kayboluyor.

şimdi size bilgisayar programlama, bilişim tarihçesi, yazılımcıların deneyim ve tecrübelerini anlattığı bir podcast yapacağım dinler misiniz diye sorsam cevabınız büyük ihtimalle hayır olur. böyle podcastler var ve ben takip ediyorum. sarmayınca bir müddet sonra takibi bıraktığım da oluyor.

normal şartlarda alıp okuyacağım kitaplar değil ama erdal toprakçı (sınıf yönetimi konusunda uzman kpss sorularını falan çözmüşlüğüm var. maksat ilgili dersin finaline hazırlanmak için) hocanın anılarla öğretmenlik ve anılarla okul müdürlüğü kitabını okumuşluğum var. oldukça güzel hikayeler var. böyle şeylerde kitaptan alıntılanabilir. anlatılabilir. elbette hocadan müsaade alınarak (kendisi bildiğim kadarıyla ege üni. eğt. fak.de hoca. maili vardır kesin.)

şadi evren şeker hoca var. bilgisar müh. doç kendisi. bir youtube videosunda bilişim konusunda türkçe kaynaklar çok sıkıntılı. tecrübelerinizi bir blog ya da vlog olarak anlatın, aktarın demişti.

ben 2006 senesinde kendi adıma blog açmak maksadıyla .com adresi 2011 senesinde com.tr adresimi almıştım. hâlâ açmadım çünkü üşengeç adamın tekiyim.

hevesiniz kırılmasın, kendinizi disipline ederek bir plan ve program dahilinde devam edin. mesela şu çocuk vardı. adını unuttum. köyünde börtü böcek anlatıyordu. ekşide başlığı açılınca gidip abone olmuştum. belki de böyle patlarsınız. :)

mesele şu ki; şu ahir ömürden geldik geçtik bir dikili ağacımız olsun. çocuklarımıza miras kalacak diye değil. bu dünya'dan bir @livaist geldi geçti diye.
  • phonex  (30.01.21 02:24:25)