dürüm yerken lavaş mı tercih ediyorsunuz tırnak pide mi,neden?

sb

Tombik pide varsa onun içinde yiyorum.
Yoksa lavaş içinde.

Tırnak pide içinde nasıl oluyor bu yaşıma kadar ilk defa duydum?

İnternetten baktım, hayrete düştüm çok estetiksiz geldi kalın kalın.

Hangi yörede yapıyorlar bunu?

@gabe, evet benim de bildiğim çorbayla gelir ya da biraz yağlarlar dönerin ve pilavın yanında verirler öyle yersin.
  • ananiyimioguz  (28.01.21 02:16:13 ~ 02:17:51)
@ananiyimioguz istanbul'un göbeğindeyim.yemeksepetinde bile adana veya urfa söyleyecekken tırnak pide,lavaş seçeneğini sunuyor birçok dürümcü.

  • neoluyokardesimnebutantantana  (28.01.21 02:21:38)
nohut durum denen seyin tirnak pideyle yapildigini gorunce sasirmistim ama antepte normal bi seymis bence cok fazla. fazla hamur. istanbulda boyle satilan durum de gormedim

  • ala09  (28.01.21 02:22:38)
istanbulda tırnak pidenin olayı çorbadır. aksini ben de hiç görmedim.
düşündüğüm zaman gerçekten çok hamur yemiş gibi hissettirir. o yüzden lavaş.

ama tombik lavaş tırnak mı dersen gününe göre tombik seçebilirim.

anlık edit:
ben dürüm döner gibi düşünmüştüm. adana urfa gibi kebapları tırnakla yolladıkları oldu evet. ama içine koyma şeklinde değil de, üstünde yollama şeklinde açık.
  • la traviata  (28.01.21 02:52:47 ~ 02:53:20)
Adana dürümde tırnak pide, döner yerken lavaş.

  • Battalgazininintikaml  (28.01.21 02:53:55)
Lavaş. Pide çiğköfteyi kupkuru yapıyor.

  • ryhmer  (28.01.21 04:06:23)
cift lavas bile istemem cok hamur oluyor. pide durumu ilk kez duydum ben de.

  • in vino veritas  (28.01.21 09:58:42)
lavaş tercih sebebi. kebap siparişi verdiysem, tırnak pide de varsa yağına banıp bir iki lokma da yerim.

  • gazozailacatmauzmani  (28.01.21 10:23:34)
Lavaş. Tırnak pide üzerinde gelen kebabı gördüm ama o haliyle sarıp yemeyi düşünmedim. Çok hamurlu ve kuru oluyor öyle. Hayır, kalori değil, tat anlamında söyledim onu.

  • nawar  (28.01.21 10:58:03)
ikisini de severek beğenerek yiyoruz ama öncelik tırnak pidede :)

  • sizofren06  (28.01.21 11:59:02)
Tek lavaş duble malzeme. Ekmeği daha az içini daha çok yiyebilmek için.

  • pass  (28.01.21 12:03:18)
yediğiniz yemeğe göre değişen bir durumdur.

örneğin; kebap gibi bol baharatlı ve lezzeti ön planda olan bir yemeği tırnak pide ile yiyebilirsiniz. Fakat, kuşbaşı , ciğer gibi yemekler ise tırnak pide içinde kaybolur gider. tadını alamazsınız, ağzınızda, onlardan çok pide geveliyor olursunuz. Aynı durum tantuni için de geçerlidir. Hatta onda lavaş bile tercih edilmemeli, gereksiz yere çiğ hamur kokusu ve tadı geliyor. somun candır.

şuraya da gösrsel bırakılım : prnt.sc
  • janavarorion  (28.01.21 14:45:00)