sıfır araba almak mantıklı mı?

Merhaba, araba fiyatları malum, ikinci el fiyatları o kadar el yakıyorki sıfır araç almak bana daha makul gelmeye başladı. seat leon, polo, corsa ya da pegeout'nun sıfırını almak mantıklı mı sizce?

buna ek olarak bir sorum da bu firmalar uygun faizle kredi veriyorlar mı? (sıfır araç alımı için)

"İkinci ele paramız yetmedi, sıfır aldık" diye şakasını yapıyorlardı. Bir ara gerçekten boku çıkmıştı piyasanın. Sıfır alacaksan faklı şehirlerdeki galerilerle irtibata geç. Arada yüzde 5 civarı fark olabiliyor.

Soruna gelecek olursak, bütçen elveriyorsa her zaman mantıklı. Fiyatlar düşer diye bekleyim diyorsan, bence en geç yıl sonuna kadar bekle. Doları 7ye fiyatlıyor goldman falan. Arabalar satılmazsa indirim yaparlar. Pek de satılmıyor diye duydum.
  • the coon  (28.01.21 00:58:22)
@the coon haklı. Bir de kimse kusura bakmasın, Türkiye'deki ikinci el olan hiçbir şeye güvenmiyorum ben. Aracı kontrol edecek eksper ya da sanayideki usta da dahil güvenilmeyenlere. Usta zaten eksperden açık ara daha iyi ama...

  • nawar  (28.01.21 01:19:54)
mantıklı evet. 10 yaşında arabaya 100 bin vermektense sıfır tercih edilir.

  • jelly bear  (28.01.21 01:21:46)
şu an en makul fiyatlı diyebileceğimiz sanırım egea var ve onun da başlangıç fiyatı 130 bin ki yaz gibi arkadaşım aldığında 10 bin liralık ek paket alma şartı koşuyolardı. durum böyleyse 140 bin olur 1.4 benzinli egea. sıfır araç olması güzel ancak bu arabaya bu motorla binenin eli cebinden çıkmaz ve güven veren bi araç değil. eğer aileyle binilmeyecekse ben düşük kmli 1.2 tsi otomatik vw polo bakardım. hatta biraz daha bütçe varsa düzgün 1.2 tsi jetta bakar uzun süre sorunu kökten çözerdim. sıfır aracın söylemesi güzel ama diğer taraftan koltuk poşetlerini ben sökücem diye de yağ tenekesinden bozma, yakıtı sünger gibi emen araçlara da bulaşmazdım.

en basitinden egeanın benzinlisini alacağıma lineanın dizelini alırdım. en azından konfordan ve güvenlikten kurtaramıyosam yakıttan kurtarırdım.
  • johnnie w lker  (28.01.21 04:23:39)
Lansmanı yapılan araçlar çok daha mantıklı olabilir.

  • dallaque  (28.01.21 09:14:17)
İkinci el aldığım araçlarda o kadar çok çile çektim ki Son dört aracımı bir üst model ikinci el alacağıma bir alt model ama sıfır aldım. Hic sorun yaşamadım yıllardır.ha çok iyi bir ustanız vardır, biraz da şanslısınızdir o zaman başka.

  • aslil  (28.01.21 09:51:03)
sıfır almak kesinlikle mantıklı - yalnız o firmalardan uygun faizli kredi alırken muytkaka şartlarını incele derim. bazıları mesela 4 sene boyunca kaskoyu bizden yaptıracaksınız diyor, hayvan gibi kasko bedeli çıkarıyorlar, vs vs.ç

  • roket adam  (28.01.21 10:41:16)
ya arkadaşlar ikinci el fiyatları düşmedi mi ? hani düşecekti

  • megacracker  (30.01.21 15:07:44)
sıfır araba alın ama garanti süresi en uzun markayı alın.

fakat alacağınız araba hemen piyasaya çıkmamış bir araba olsun. hele korona zamanında komple yeni üretilen bir arabanın yedek parça tedariği, bayi eğitimi, özel ekipmanlarını sağlamak bir yana o arabanın sorunsuz şekilde fabrikada üretilmesi de zor. bu işler 1-2 seneyi buluyor.

peugeot'un, opel'in bazı modellerinin sıfırını almak bu yüzden çok da mantıklı değil şu an.

----

not: yurt dışında yaşıyorum. burada da sıfır araba yerine ikinci el almak mantıklı geliyor bana. 5 bin euroya alıp bin euro masraf yaptığın bir arabayı 3 sene çok güzel kullanırsın.

iş arkadaşım 500 euro'ya aldığı 1.9 volvo v40 dizeli 2 sene turbo değişimi ve hortum değişimi ile kullandı. en sonunda arabanın blok çatladığı için hurdaya attı.
  • rain when i die  (30.01.21 15:23:36)