Özel sektör zam oranı

Oranlarınız nasıl? Bizimki gibi hala belli olmayan var mı? Her gün açıklayacaklar diye bekliyoruz ama maaş günü belli olacak sanırım.

İlk kez mi zam alacaksın?

Genelde hep maaş yattığında anlaşılır. Herkese aynı zam olmayacağı için ve gizliği korumak için açıklama yapılmıyor. Direkt zamlı maaş yatıyor. Bordroyu alınca anlıyorsun.

Bir de benim çalıştığım birkaç şirkette zamlı maaş Mart/Nisan gibi yatıyordu. Sonra o aya kadar olan zam farkı toplu yatırılıyordu.
  • himmet dayi  (27.01.21 19:30:26)
@himmet dayi niye genelleme yaptınız? Gayet de açıklanıyordu bizim. Sadece bu sefer uzadı süreç.

  • meraklitursucu  (27.01.21 19:33:44)
Önce ortalama %17,6 olacak şekilde ayarlayın dediler. Öyle ayarladık, en yüksek %18,1 verdik. Sonra "şirketimizde ortalama %18,9 zam yapılmıştır" diye yazı çıktı. Böylece herkesi hayal kırıklığına uğratmış olduk ve ortalamanın altında zam almalarını açıklamak durumunda kaldık :/

Edit: bizde maaş yatmadan birkaç gün önce ortalama zam everyone mail ile ilan ediliyor. Yine maaş yatmadan zamlarını arkadaşlara söylüyoruz.
  • pati  (27.01.21 19:34:55 ~ 19:36:33)
%12-%14 arası

  • lcha  (27.01.21 19:38:25)
herkese enflasyon %14,6

Önceki çalıştığım şirketlerde maaştan önce zarflar dağıtılırdı zam oranları için, herkes ne alacağını bilirdi.
Şu an çalıştığım şirkette maaş yatınca görüyorsun ne alacağını, açıklama falan yok.
  • zikardo  (27.01.21 19:48:22)
@turşucu

duyuruda genelleme yapılamaz diye bir kural mı var? Ben kendi çalştığım yerlerde ve çevremdeki insanların çalıştığı şirketlerde 'genellikle' böyle olduğunu gördüm ve bu şekilde yorum yaptım. Bunda anormal ne var anlamadım.
  • himmet dayi  (27.01.21 20:16:53)
Bizimkini birkaç gün önce topluca açıkladılar. %22 yapılmış. Sodexo da 100 lira kadar artmış. Benim çevremde genelde ocak ayı sonuna doğru açıklamalar yapılıyor. Maaşı aldığı gibi öğrenen pek yok.

  • inawen  (27.01.21 21:38:14)
%0-22 arası olacak. Herkes maaş yatınca bilecek. Açıklanmıyor öncesinde.

  • nhtzmc  (27.01.21 22:57:19)
şirket ortalaması 15-20 civarı. ben 25 aldım.

  • reanarchy  (28.01.21 08:33:08)
%16.1 akmasada damlar.

  • prezarlatif  (28.01.21 18:04:23)