Displayport - Vga dönüşümü

Vga çıkışı olan bir bilgisayar var. Bir de displayport girişli monitör. Bunları uydurmak için Displayport to Vga kablo aldım. Ancak, monitör sinyal almıyor. O olmayınca hdmi kabloyla hdmi girişlerinden bağladım. Görüntü geldi ama masaüstü eksik gözüküyor(sadece alt sekme var. Diğer kısımlar boş) ve hiçbirşey açılmıyor. Mesela bir dosyayı açıyorum, altta simge görünümü duruyor ancak pencere açılmıyor. Baya eski olan eski tip kare monitörü bağlayınca sorunsuz çalışıyor ama. Ne kadar anlatabildim bilmiyorum ama hiçbirşey anlamadım. Bunun bir çözümü var midır?

"Vga çıkışı olan bir bilgisayar var" demişsiniz sonradan hdmi var diyorsunuz, displayportlu monitor diyorsunuz onda da hdmi girişi varmış (anlamadım ben) bence hdmi kablonuzu değiştirin bir daha deneyin.

  • arph  (27.01.21 07:00:58)
Vga çıkışı var ama hdmi çıkışı da var bilgisayarda. Aynı şekilde hdmi girişide var monitörde.

  • nhtzmc  (27.01.21 10:33:25)