25-26 Aralık’ta Roma

Noel olduğunu biliyordum ama her yerin kapalı olacağını düşünmemiştim. 24 Aralık’ta Roma’ya ineceğiz, 26 Aralık’ta da Floransa’ya geçmeyi planladık.

Bileti iptal etmek için 1-2 saat hakkım kaldı. Gitmeyelim mi napalım bilemedim her yer kapalıysa ne yapacağız? :(

Hmm çok keyifli olmayabilir tabii. Ben olsam biraz daha öne ya da ileri atardım.

  • lcha  (22.01.21 11:34:57 ~ 11:35:12)
Her yer kapali olur. Restoranlardan sadece asiri turistik olanlari acik olur. Sadece amerikalilar ve asyali turistler olur, avrupalilar noel kutluyor cunku, amerikalilar cok seyapmiyo.

Bence baska zaman gidebilirseniz gidin, bu gunlerde gitmeyin, keyif almaniz zor olur.
Muzeler de kapali olabilir.
  • kuehles blondes  (22.01.21 11:36:02)
Berbat olur en kotu zaman dilimi Avrupa için.

  • lion de la Turquie  (22.01.21 12:10:47)
İyi de seyehat yasaklarının kalkmayacağını düşünmüyor musun?
Ben 2022’ye bile bilet almadım Pegasus’un kampanyasından.
Gidiş dönüş 300-400 liraydı hemen her yere.
Ama almadım.
  • otopsicocugu  (22.01.21 14:21:44)
@otopsicocugu

Aşıyla birlikte, bundan bir yıl sonrasında düşünmüyorum açıkçası seyahat yasaklarının olacağını.

@lion de la Turquie

O kadar da değil ya 10 günlük gezisinin 2 günü berbat olur en fazla?
  • jacque  (22.01.21 15:43:09)
Valla paranıza yazık yanlış zaman hava soğuk insan bulamazsiniz sokakta vs.

  • lion de la Turquie  (22.01.21 17:08:57)
Ne diyeyim
Eğer aşıyla her şeyin normale döneceğini düşüniyorsan çok iyimsersin.
Aralık’ta milyonlarca aşı geliyordu.
Nerede aşılar?
Avrupa’da aşılamanın ne kadar yavaş gittiğinin farkında mısın?
Hangi risk grubundasın bilmiyorum ancak eğer sonlara yakınsan umarım bu yıl içerisinde aşı olabilirsin.
Ben orta gruptayım ama yurtdışı için 2022’nin yaz aylarında anca gidebilirim diye tahmin ettiğim için ne bilet alıyorum ne de plan yapıyorum
  • otopsicocugu  (22.01.21 17:18:15)
Aile ile birlikte vakit gecirme zamani o tarihler.

Ama cok kotu bir zaman da degil, aslinda ne yapacaginiza bagli. Noel ayinine katilabilirsiniz mesela. Muze gezmek vs. planlarinizda yoksa ve disarida zaman gecirecekseniz, olabilir, bos olur caddeler, guzel gezilir. Yeme-icme sikintisi ile karsilasabilirsiniz. Kimse hizmet vermek istemez tatil nedeniyle.
  • buf-e kür  (22.01.21 18:25:20 ~ 18:25:52)
Roma zaten açık hava müzesi gibi. Hava da çok soğuk olmuyor, rahat rahat gezilir. Yemek işini de kaldığınız otelde halledersiniz.

  • asteriks  (22.01.21 19:09:16)