hiçbir başarı elde edemeyeceğini bile bile parti kuranlar

neden kuruyor?

sarıgül mesela. neden?

bu sorunun cevabını bilmiyorum. geçen gün türkiye ile alakasız bir ülkeden bana yüklü miktarda bağış geldi. bu bağış ile birlikte git parti kur dediler bana. partiyi kuracağım. parayı hangi kanallarda propaganda yaparak nasıl kullanacağıma kadar şartname var. yakında beni de ekranlarda göreceksiniz.

  • iddaaci  (21.01.21 18:06:39)
seçim için yardım topluyorlar. belki o paranın peşindedirler.

  • sttc  (21.01.21 18:08:06)
seçmeniniz, destekleyenleriniz olması kadar, var olan seçmeni bölmek de para getiren bir girişimdir. bkz. potansiyel bölücülük

  • ankarakecisi  (21.01.21 18:15:12)
Geçen bir video izledim partileri anlatan. Galiba buydu. youtu.be

  • pass  (21.01.21 18:31:22)
Kimsenin bu ise basarisiz olacagini bilerek girisecegini sanmiyorum. 95%inde bir umut, ya tutarsa dusuncesi vardir en azindan. Adam kendini kiyasliyor iste: birinin diplomasi bile yok diyor, faiz haramdir disinda ekonominin e'sini bilmiyor diyor, dis politikadan anladigi Israil, Filistin sadece diyor, otekinin liderlik vasfi yok miymiy diyor, benim bunlardan neyim eksik? Eksigim yok fazlam var, bunlar yapabiliyorsa ben hayli hayli yaparim bu isi. Bir de bu tarz guclu adamlarin cevresi yalaka, yardimci, hizmetli bir suru gereksiz alt kademe insanla cevrili. Onlarin gazina da geliyor. Atiyorum carsiya, esnafi gezerken kurtar bizi baskan, kurtar bizi vekilim falan gibi sozler duyuyorlar, saygi, hurmet goruyorlar gaza geliyorlar iste.

  • neverletyougodown  (21.01.21 18:46:13 ~ 18:50:56)
@iddiaaci arkadas biliyon birseyler sen :)

  • m orak  (21.01.21 19:15:27)
mesela atıyorum %48'e %49gibi bir oran çıktı diyelim. yani %3 var dışarda.

bu %3 kimin safına katılırsa o iktidar olacak.

o %3 için bakanlık bile verirler o kişiye atıyorum, babacan, davutoğlu, sarıgül vb.
  • duyurukullanıcısı  (21.01.21 19:23:43)
Sarıgül milyarder bi adam. Parası var, lobisi var, şimdi sıra geldi Türkiyeyi tekrar eski kaos günlerine götürmede kendi rolünü üstlenmeyi.. Amerikanın izni olmadan kimse parti kuramaz bu ülkede.

  • plastic_angel  (21.01.21 20:36:18)
Bkz Demokrat Parti başkanı Süleyman Soylu
Bkz Halkın Sesi Partisi başkanı Numan Kurtulmuş

  • Mistyimage  (22.01.21 04:24:32)
Akp Saadetten ayrılıp kuruldu

DSP CHP'den ayrılıp kuruldu

ANAP MSP'den ayrılıp kuruldu (yanlışım yoksa)

Yakın zamana gelirsek İyi Parti MHP'den ayrılıp kuruldu.

Yani İnce'nin kuracağı partinin ciddi bir oy alıp almayacağını kimse bilemez, hadi Sarıgül'ün biraz yüzü eskidi, ama İnce'den umudum var.

İnce'nin genel başkanlık seçiminde kurduğu şu cümleler beni çok etkilemişti, birebir olmasa da aklımda kalanlar;

"arkadaşlar genel başkanın nasıl seçileceği tüzükte var, ama nasıl gideceği yok. Hepimiz insanız, ben de yarın koltuğa yapışıp gitmek istemeyebilirim, gelin tüzüğe bir kural koyalım, üst üste iki seçim kazanamayan genel başkan değişmek zorunda olsun"
  • John Bloor  (22.01.21 11:21:10)